Jelly Bean sonunda başardı!

Android'in 4.1 ve 4.2 Jely Bean sürümleri, bir türlü başaramadıklarını en sonunda başardı!

Jelly Bean sonunda başardı!
Yeni telefonlar ile daha çok JB göreceğiz

Android'in ardı ardına gelen sürümleri, doğal olarak ortalıkta pek çok farklı sürümün aynız zamanda dolaşmasına yol açıyor. Bu da, hangi Android ne kadar kullanılıyor listesinin giderek daha fazla uzamasına yol açıyor.

Nisan ayı için yayınlanan son raporlara bakıldığında, kullanıcıların Jelly Bean'i giderek daha fazla benimsediğini gözler önüne seriyor. Jelly Bean 4.1 ve 4.2 versiyonlarının toplamına bakıldığında, uzun süredir gerisinde kaldığı Android 4.0 Ice Cream Sandwich'i sonunda geride bıraktığı görülüyor. Ancak Jelly Bean, halen Android 2.3 Gingerbread'in gerisinde. 4.1 ve 4.2'nin toplam kullanım oranı yüzde 28,4'ü bulurken, Gingerbread, ufak bir düşüş yaşasa da, yüzde 38,5'lik kullanım oranına sahip. 

Jelly Bean'in geçen ay yaşadığı çıkış, Galaxy S4 ve HTC One gibi telefonlar ile önümüzdeki aylarda artarak devam edecek gibi görünüyor. Ancak Gingerbread'i ne zaman geride bırakır, tahmin etmek güç...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Gingerbread xp gibi bişey olmuş

üreticiler gingerbread ı güncellese o zaman bilirdik ne zaman geride bırakacağını bi galaxy wonder mesela memleket meselesi haline geldi artık neden güncelleme almıyor diye.

Gıngerbread'de Xp gibi oldu

şirketler güncelleme yaparsa bırakır

4.1 eskidi bile . Ayrıca hala 2.3ün gerisindeler. Android ölmedikçe bu döngü devam edecektir. Hiçbir zaman en yeni sürümler fazla kullanılmayacaktır. Tabi bazıları bunu anlayamayıp herkes 4.1-4.2 sürümüne geçerse bu halledilecek sanıyor ama her 6 ayda bir yeni büyük güncelleme geliyor. android telefonlar 1 yıldan kısa bir sürede eskiyor. İnsanlar da hala android android diye diretiyorlar.

Yeni telefonlar 2.3 olmadığına göre gingerbreadın kullanım yüzdesinin yerinde kalması insanların hala gingerbreadlı telefon aldığını gösteriyor. Yazık bu insanlara google tarafından kandırılıyorlar..

@05 May 2013 15:22 Alım gücünüde göz önünde bulundurmak lazım...

samsung'un s serisindeki amiral gemisi s1 halen 2.3 gingerbread kullanıyor. bunu günceller iseler geçer...

Samsungun telefonlarının %98i 2.3te kalmış zaten. Bence ya google samsungun android üretmesini yasaklamalı (Çinli üreticilere bile karışmazken biraz saçma olurdu ama) ya da SAMSUNG yazılım elemanlarını yenilemeli. Touchwiz de çok dandik ayrıca.

@05 May 2013 20:30 google samsung'un telefon üretmesini yasaklasınmış :) ne içtin kardeş?

@05 May 2013 20:30 o değil de hakkaten touchwiz ne leş bir arayüzdür yaa. kepazelik...

sanki güncelleme diğerleri yapmıyor da konuşuyorsun.

samsung galaxy wonder cynogen mod ile ics oluyor. samsung un bir çok cihazına cynogen destek veriyor. cynogenin sahibi de zaten samsung yöneticilerinden biri(ydi). doğal olarak amiral gemisi olmayan eski cihazlara update desteği vermiyor. zaten öyle bir şeye kalkışsa işin içinden çıkamazlar çok model var ve sürekli yeni modeller çıkıyor. zaten bunu hiç bir firma yapmıyor yapmaz da. boşa zaman ve para kaybı olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir