Jet Black iPhone, 3 Ayda Bu Hale Geldi!

iPhone 7'nin göz alan Jet Black modeli, kılıfsız kullanıldığında, birkaç ay içinde işte bu hale geliyor...

Jet Black iPhone, 3 Ayda Bu Hale Geldi!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın önceki iPhone'lara çok benzediğinin farkında olan Apple, bu sene daha çok dahili güncellemeleri öne çıkardı. Firma bu sırada iki yeni renk seçeneği de sunmaya başladı. Bunlardan bir tanesi, geçen seneki Space Gray'in yerini alan mat siyah renk seçeneğiydi. Diğeri ise daha önce metal telefonlarda görmediğimiz bir şey olan Jet Black idi.

Jet Black'te metal kaplamaya özel bir işlem uygulanarak parlak bir görünüm kazandırılmıştı. Kutudan çıktığında harika görünen bu parlak iPhone, kolay çizilebilmesiyle tanınıyor. Peki Jet Black iPhone 7 Plus'ı birkaç ay kullandıktan sonra görünüşünde fark edilir bir değişim yaşanıyor mu?

Çizilme ve yağlanma sorunlarına rağmen, bazı kullanıcılar Jet Black iPhone'larını kılıfsız kullanıyor. İşte bu kullanıcılardan birinin paylaştığı görüntü:

Reddit kullanıcısı "robhue" tarafından paylaşılan bu fotoğraftaki iPhone 7 Plus'ın gövdesinde oluşan çizikler rahatça görünüyor. Kılıfsız kullanılan Jet Black iPhone'lara ait benzer görüntülere daha önce de rastlamıştık. Kısacası Jet Black iPhone'u stok sorunu yüzünden almadıysanız, kendinizi şanslı sayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

4 bin tl ye yakın belki daha fazla para vereceksin 2 yılı doldurmadan 5 yıllık telefon gibi görünecek o kadar para verdikten sonra aslında tören ile verilmesi lazım telefonun veya kına gecesi de yapılabilir telefona :)

@31 Aralık 2016 00:16 amarikada 790 dolar buranın 790 tl si gibi adamlar o hızlı ekosistem için tasarlamışlar senede bir telefon değiştiriyolar. çizik vuruk kırık umurlarında olur mu sanki

@31 Aralık 2016 09:24 790$ USA içinde az para değil... az mantıklı düşün...

Akıllı telefonunuzu alırken kırılmaz cam ve telefonun önyüzünü açık bırakan kılıflardan da mutlaka alın! Ben telefonumu alalı bir sene oldu ama çizik yok! Diğer kılıf türlerinden ve koruyucu filmlerden uzak durun! Diğer taraftan cep telefonlarının önyüz tasarımlarında renkli, özel bir ayna kullanılmayı düşünüyorum. Ekran devreye girdiğinde herşey çok net bir şekilde görünecek ama ekran devreden çıktığında önyüz renkli bir aynaya dönüşecek. >>>

@cleverman telefona hizmet etmeyi birakin

Ayrıca arka ve yan yüzleri de led kaplama ile renklendirmeyi ve ışıklandırmayı da düşünüyorum. Bazı koşullar gerçekleştiğinde led kaplama devreye girecek...

Benin şahsi fikrim alın lenovo p1 5100 mah batarya fiyatı da 1600 küsür rahat edersiniz batarya sorunuydu yok çizilecekmiş içiniz acımaz hiç değilse.

Bu adamlarda beyin yok mu? Kılıfla kullandıktan sonra jetblack olmasının ne önemi var?

Apple firması telefonu piyasaya sürmesi ile birlikte Jet black rengindeki telefonlarının kullanımı için uyarıda bulunarak kılıfsız kullanılmamasını duyurdu. Buna rağmen kılıfsız kullananların kendi sorumluluğuna kalıyor iş. Bu aynı şekilde kullanım kılavuzlarında da mevcuttur.

Pasta cila ile sorun bir süreliğine çözülebilir

adamlar sitelerinde çizilmeye müsait olduğunu belirtmiş

Apple kilifli kullanilmasini tavsiye ediyor :))) Kilif takinca ne renk oldugu bile belli olmayan telefon icin bu kadar fark vermenin mantigi nedir gercekten merak ediyorum.

Genelde işler kılıfına uydurulur ama bu işte Apple kılıfı uyduruyor... :D:D:D:D:D

Kilif kullanacak kullanici neden ozel renge ayri para veriyor? O parayi veriyorsa kilif neden kullansin? Arti para verip aldigi bu renk bu kadar adi ise o parayi neden versin ?

Orda 600 dolar,maaşının 1/4 belkide 1/5 kadar bi para koymaz,yenisini alır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir