Jobs'a göre Apple TV'si, berbat bir fikirdi!

Şimdiye dek "Steve Jobs'un büyük hayali" olarak bildiğimiz cihaz, meğer o kadar da hayal değilmiş!

Jobs'a göre Apple televizyonu, berbat bir fikirdi

Apple TV dedikoduları tüm gücüyle varlıklarını sürdürüyor. Ancak firmanın efsane CEO'su Steve Jobs'un ölmeden önce bu fikri pek de sevmediği ortaya çıktı.

Haunted Empire: Apple After Steve Jobs adındaki yeni bir kitapta yer alan bir iddiaya göre Jobs, bir toplantıda şu sözleri sarf etti: "TV berbat bir iş. Geri dönüşü yok ve kârlılığı berbat."

Kitapta yer alan alıntıdaki konuşma tarzı, Steve Jobs'u gerçekten andırıyor. Ancak Jobs, fikrini sıkça değiştirmesiyle ve zaman zaman yanlış kararlarıyla da tanınıyor. Örneğin Jobs kendi fikrini koruyup Sony'nin disk sürücüsünü ilk Macintosh'ta kullanmasaydı, bilgisayarın doğru zamanda çıkması mümkün olmayacaktı.

Walter Isaacson'un Jobs biyografisinde ise Jobs'un tam aksini söylediği iddia edilmişti: "Kullanımı çok kolay bir entegre televizyon seti oluşturmak istiyorum... Bu TV, tüm cihazlarınızla ve iCloud ile kolayca eşitlenebilir olacak..."

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

jobsun yine bir bildiği varmış ki anlamış adam. valla helal...

yani apple tv şu andakinden daha çok gelişecek burdan bunu anlayabiliriz bence. yani apple tv derken şu ufak kutudan bahsediyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir