Jobs, Palm'ı patent davasıyla tehdit etmiş

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un, yıllar önce diğer bir dev şirketi bakın nasıl tehdit etmiş...

Steve Jobs, Palm'ı patent davasıyla tehdit etmiş

Salı günü ortaya çıkan bir mahkeme başvurusu, Apple ortak kurucusu Steve Jobs'un Apple çalışanlarını kapmaya çalışan Palm'ı patent davasıyla tehdit ettiğini gösterdi.

Jobs'un 2007'de Palm ile olan iletişimi, Apple, Google, Intel ve diğerlerinin çalışanlar arasındaki rekabeti yasadışı olarak ortadan kaldırmak üzere gizli bir anlaşma yaptığı iddiasıyla dava açılmasına neden oldu.

Savunma tarafı belgeleri gizli tutmak istese de San Jose, Kaliforniya Yerel Hakimi Lucy Koh, bu isteğin bazı bölümlerini reddetti. Böylece Jobs'un 2007'de o zamanki Palm CEO'su Edward Colligan ile yaptığı görüşmeler ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bilgiye göre Jobs, yetenekli çalışanlar için iki şirket arasındaki rekabeti bitirmek istemiş. Açıklama, Colligan tarafından yeminli olarak yapılmış ve davacılar tarafından alıntılanmış. Colligan'a göre Jobs, böyle bir anlaşma yapmak istememeleri haline Palm'ın "Apple'ın birçok patentini ihlal ettiğine dair davalarla karşılaşacağını" söylemiş.

Palm'ın bu iddia dolayısıyla "gözünün korkmadığını" ileten Colligan, Jobs'a bu planın "muhtemelen yasadışı" olacağını söylemiş. Konuyla ilgili şimdiye dek Apple'dan herhangi bir açıklama gelmedi.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Palm kalmadı beyaa. Ahh nerde eski akıllılar ?

Apple fanboylar bunu da savunur... Sent from my iPhone

Bu adam yapar :D

E boşuna mı diyoruz, Google, Apple, Facebook insanları köle olarak görüyor diye. ""Özgürlüğün önündeki en büyük engel, gönüllü kölelerdir"" Apple fanboyları sahneye alalım lütfen.

jobs :-) yapmıştır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir