Jolla, geri ödeme yapmaya hazırlanıyor!

Uzun süre beklenen ama gerçeğe dönüşmeyen tablet için toplanan paralar iade ediliyor!

Jolla, geri ödeme yapmaya hazırlanıyor!

Jolla, başarısız tableti için geri ödeme taleplerini kabul etmeye başladı. Indiegogo'daki destekçilerine vaatlerini gerçekleştiremeyeceğini geçtiğimiz aylarda açıklayan firma, Aralık 2015 itibariyle üçüncü kez ölümden dönmüştü.

Geri ödeme alabilmek için destekçilerin buradaki sayfadan başvuruda bulunmaları gerekiyor. Şu an itibariyle talep sayfasının 16 Nisan 2016'ya kadar açık tutulması planlanıyor. Kullanıcı gerekli bilgileri verdikten sonra ekrana şimdiye kadar yaptığı katkıların gösterildiği bir sayfa geliyor. Geri ödemeler her hafta toplu olarak işlenecek olsa da, her destekçiye yatırdığı miktarın yüzde 50'sinin geri ödeneceği söyleniyor. Geriye kalan yüzde 50 ise Jolla'nın destekçilerine gönderdiği bir epostaya göre firmanın ekonomik durumu iyileştiğinde ödenecek.

Dileyen kullanıcılar, geri ödeme almaktan vazgeçip yaptıkları yardımı hibe edebiliyorlar. Bunun yanında belirlenen zaman aralığında geri ödeme başvurusu yapmayanlar, herhangi bir ödeme almaya yönelik haklarını kaybetmiş olacaklar. Bu yüzden geri ödeme talep etmeyi planlayanların çabuk davranmasında fayda var.

Hayalindeki ürünü gerçeğe dönüştürememiş olsa da, birçok kampanyanın aksine, destekçilerini yüzüstü bırakmamak için çalışan Jolla'nın takdir edilmesi gereken bir davranış sergilediği söylenebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

etik ve ahlaklı bir yaklaşım. Kul hakkına girmemeye çalışmaları örnek alınacak bir davranış.

Alın paranızı, para kıymetlidir. Fakiriz la biz, para dağıtacak kadar zengin olamadık daha.

Ahahahahaha tabi tabi geri öder merak etmesinler gerizekalılar ;D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir