Jolla, Sailfish OS için aranan kanı buldu!

Android ve iOS'a alternatif olma iddiası ile yola çıkan Jolla, Sailfish OS ile kritik virajı döndü!

  • Onur Seven
Jolla, Sailfish OS için aranan kanı buldu!

Sadece bir yıl önce Jolla Yönetim Kurulu Başkanı Antti Saarnio şirketinin Sailfish OS işletim sisteminin küresel akıllı telefon pazarında iOS ve Android'e rakip "üçüncü mobil işletim sistemi" olduğunu açıklamıştı.

Ancak geçtiğimiz ay Jolla, bazı mali sıkıntılar yaşadığını ve borçların yeniden yapılandırma çalışmaları sırasında geçici personellerin büyük bir bölümünü işten çıkarmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Bugün her şeye rağmen, Saarnio şirketin C yatırım turunu kapattığını ve yeni finansmanla güvence altına alındığını duyurdu. Jolla, kendi Sailfish OS işletim sistemi gelişiminin devamını sağlayacak yeni finansmanla birlikte, şimdi daha istikrarlı bir sürecin kendilerini beklediğini söylüyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Antti Saarnio konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Jolla şimdi başarılı yatırım turunu tamamladı ve dünyaya gerçek bir mobil işletim sistemi alternatifi sunmaya devam etmeye hazır" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Symbian'ın devamı mı bu?

@20 Aralık 2015 13:30 Umarım öyledir. Zira artı yeni ve veri satmayan bir işletim sistemine ihtiyacımız var. Go.ogle A.ndroid ve Wi.ndows Mob... üçü de güvenilmezler.

@20 Aralık 2015 23:05 Araya nokta koyunca kastettiğin şeyden sorumlu olmadığını filan mı sanıyorsun?

@20 Aralık 2015 13:30 Nokia'nın yan kuruluşu

İddialı konuşmakla olmuyor bu işler somut adımlar lazım.

megoo nun devamıdır..... ....

Arayüzü şık ve sade.. Eğer yaptığı telefonlarda günümüz teknoloji kullanırsa, eski model işlemciler kullanmazsa ( Snapdragon 410 mesela ) başarılı olacaktır. Ayrıca Snapdragon 820 vb. işlemci kullanıp bir model çıkarırsa ve sürekli olarak güncelleme verirse başarılı olacaktır. Ama sakın her yıl yeni model çıkarmasın. Zira böyle yaparsa kendini ispat edememiş bir firma olarak satışları olmayacaktır. Hemen para kazanma hevesine değil, kullanıcı kazanma hevesine bürünmeleri lazım.

inşallah devam eder, arkadaşın da dedği gibi kendini ağırdan.satmalı modellerivseyrek çıkarmalı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play