Kablosuz dünyanın kapıları aralanıyor

5. Nesil Intel® Core işlemciler daha hızlı ve kablosuz bir dünyanın kapılarını aralıyor.

5. Nesil Intel® Core işlemciler ile sınırsız ol!

İş tanımları, ofisler ve çalışan profili her geçen gün değişiyor ve dönüşüyor. Mobil yaşamın hâkimiyetini hayatın her alanında hissederken çalışma ortamlarının bu yeni düzene ayak uyduracak şekilde yapılanması kaçınılmaz hale geliyor. Artık çalışanlar kişisel hayatlarındaki teknolojik özgürlükleri ve kolaylıkları ofis ortamlarına da taşımak istiyorlar. Şirketlerin bu noktada en büyük kaygıları ise "güvenlik". İşte tam da bu ihtiyaçlara çözüm olarak geliştirilen 5. Nesil Intel® Core işlemciler, gerçekleştirilen etkinlik ile tanıtıldı.

Kablo yok, özgür cihazlar var!

5. Nesil Intel® Core işlemcilerin devrimiyle kablo kelimesi hayatımızdan siliniyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler kablosuz şarjı mümkün kılmanın yanında kablosuz görüntü aktarım teknolojisini de kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu devrimle birlikte 5. Nesil Intel® Core™ işlemcili cihazlar aracıya ihtiyaç duymadan bağlantı kurabiliyor ve görüntü paylaşabiliyor.

Daha hafif, daha ince cihazlar, iki kat pil ömrü ve performans

5. Nesil Intel® Core işlemciler mobil yaşamda yeni ufuklar açmak için yüzde 50 daha hafif ve ince yapıda tasarlandılar. Intel, tasarımda küçülen boyutlara karşın artan performans oranı ile günümüzün iş hayatındaki efektif çalışma ve verimlilik kavramlarını yansıtıyor. 5. Nesil Intel® Core işlemcilerin üretkenlik ve performansı tüm ofisi kuşatıyor. 2,5 kat daha fazla pil ömrüne ve hıza sahip işlemciler çalışanların hayatlarını kolaylaştıracak, tüm süreçleri hızlandırarak verimliliği en üst seviyeye çıkaracak.

vPro ile güvenlikten ödün yok!

Kablosuz yaşamın getirdiği özgürlüğün teminatını ise 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin üstün güvenlik katmanları sağlıyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler, Intel® vPro™ Teknolojisi ile Intel'in üstün kimlik koruma teknolojisini içinde barındırıyor. Gelişmiş şifreleme standartlarıyla zararlı yazılımların ulaşamayacağı üstün bir dilde iletişim kuruyor. 5. Nesil Intel® Core işlemciler, her türlü kablosuz bağlantı noktasında basit, güvenli ve aracısız bir bağlantı kurmanın kolay yolunu sunuyor.

Teknolojik dönüşüm ile zamandan bağımsız bir çalışma yaşamı ortaya çıkıyor

Etkinlikte konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, teknoloji ile hayatımızın nasıl değiştiğini anlatırken sözlerini şöyle sürdürdü: "Eskiden masalara bağımlı yaşardık. Bu oyunu, hatırlarsanız Centrino'yu çıkararak yıllar önce değiştirdik. Masaüstünden mobil özgürlüğe geçtik. Bugün 5. Nesil Intel® Core işlemcilerle yeni bir milattayız. Dünya çok farklı. Nesnelerin interneti günümüzün kaçınılmaz bir gerçeği. Her şey, herkes bağlı. Araçlar, evdeki cihazlar, insanlar ve bu sayı hızla artıyor. Yeni dünyanın yaşam tarzı, iş ve özel yaşamı artık birbirinin ayrılmaz parçası haline getirdi. İnsanlar kişisel teknolojik deneyimlerini çalışma ortamlarında da görmek istiyor. Ancak güvenlik, şirketler için öncelikli kaygıları arasında bulunuyor. 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerimizle bu kaygılara çözüm bulduk. Intel® vPro™ Teknolojisi sayesinde güvenlikten ödün vermiyoruz. Kabloları yok ediyoruz. Daha ince, daha hafif cihazları müjdeliyoruz. Pil ömrü ve performansı iki katına çıkararak verimlilikte yeni bir dönem başlatıyoruz. 2'si 1 Arada cihazlar başta olmak üzere artık 5. Nesil Intel® Core işlemciler sayesinde hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabilen farklı tasarımlarda cihazlar hayatımıza giriyor. Bu devrim niteliğindeki yeniliğin lideri Intel olarak, yeni bir dünyanın kapılarını aralıyoruz," dedi.

Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın konuşmasında beş yıl sonrasının ofisleriyle ilgili çarpıcı bir detaya dikkat çekti. 2020 yılında çalışma ortamlarının yüzde 50'sini Y kuşağı olarak tanımlanan kuşağın oluşturacağını söyleyen Aydın, o yıl ofislerde beş ayrı kuşaktan profilin bir arada olacağını vurguladı. Her an bağlı olarak tanımlanan Y kuşağının ve sonrasında gelecek kuşakların günlük yaşamdaki dijital beklentilerinin tamamını iş ortamında görmek isteyeceklerini belirten Aydın, "Yeni kuşaklar alışveriş yaparken, sosyal medya kullanırken, bilgiye erişirken ki olağan rahatlığı, üretirken de bulmak isteyecek," dedi. Aydın, 5. Nesil Intel® Core™ işlemcilerin bu dünyanın kapılarını bugünden ardına kadar açtığını söyledi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

harici diskler ile bağlantı kurmamızı sağlayacak usb 3 hızında bir kablosuz protokol çıkartsınlar. harici disklerde pil ile çalışsın. malum flaş tabanlı diskler çok fazla güç tüketimi yapmıyor. yeni nesil alkalin piller çok uzun süre idare edecektir.

kabloyla isimiz olacaksa da usb type c gibi standartlar gelistirilmeli ve yayginlasmali, artik goruntu, dosya, ses aktarimi vs icin ayri ayri portlar kullanmak gercekten sacma gelmeye basladi.

şu ikinci yorumu yapan nasıl bir kafa yaşıyorsa artık pc dediğimiz kavram aynı anda birden fazla şeyi yapmak için varlar iyi ben cihazı şarj ederken Flash disk takamyım yada tv ye görüntü aktarırken cihazı şarj edemeyim neyin kafasındasınız ben anlamıyorum klasik Apple yaparsa devrimdir kafasını yaşan bir dandios hayranı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir