Kablosuz internet kurmak çok kolay değil!

Hiç 7.5cm kalınlığında çelik duvarlar içerisinde kablosuz internete bağlanmaya çalıştınız mı?

Queen Mary'de 21. YY sorunları...
Bu gemi lüks bir otel

1936 yılından kalma Queen Mary, okyanusu tam 1001 defa geçmiş bir gemi. Şimdi otel olarak kullanılıyor ve duvarları 7.5 santimetre kalınlığında! Elbette içerisinde kalan konuklara güven veren bir kalınlık. Ancak öte yandan burada kalıp odasında kablosuz internet keyfi yaşamak isteyen kullanıcılar için, bu 7.5 santimlik kalınlık hiç de keyifli olmuyor.

IT bölümü bu gemideki kablolu interneti geçtiğimiz sene kablosuzla değiştirmeye başlamıştı. Kablolu bağlantıdan konuklar pek memnun değildi. Ancak 314 misafir odasını ve neredeyse 25000 metrekarelik alanı Wi-Fi ile kapsamak hiç de kolay olmadı. 7.5 santim kalınlığındaki metal duvarları hiçbir sinyal geçemiyordu. Queen Mary IT Sistem Analizcisi Edgar Stevens'a göre normal Wi-Fi teknolojisiyle bütün gemiyi kablolardan kurtarmak için 90 bağlantı noktası gerekecekti.

Peki sorunu nasıl çözdüler?

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben çözümü biliyorum.Danışma ücretini versinler söyleyeyim.

Bence onlarda biliyordur. ama bi nedenı vardır ki yapamıyorlardır.

2 Mbps bence yeterli gemide tatil yaparken kimsenin yüksek hızlara ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.

cok ilginc bir haber :)

Üniversite yıllarımı hatırlatım da. Seyahatlerimde İDO feribotlarında internete girerdim. Hem de Marmara'nın ortasında. Nasıl bağlanırdı hep merak etmişimdir. Otobüsleri de merak ediyorum?

kablolu yapsınlar, kablosuza zorlamaya gerek yok. bana kablosuzu içerde sağlamak da çok zor olmaz gibi geldi ama yapamadıklarına göre bir bildikleri vardır.

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Queen Mary'de 21. YY sorunları...
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir