Kablsuz şarjda yeni standart!

Geliştirilen yeni kablosuz şarj standardı, ceplerinizi durdukları yerde şarj edecek kadar iddialı!

Kablsuz şarjda yeni standart!

Kablosuz şarj alanında teknolojiler birbiriyle savaşarak standart haline gelmeye çalışıyorlar. Bu alandaki çatışmayı, 80'li yıllardaki Beta-VHS veya yakın geçmişteki HD-DVD ve Blu-ray teknolojileri arasındaki standartlaşma savaşına benzetebilirsiniz.

Telefon üreticileri kendileri için en karlı olan teknolojiyi destekleyen ürünler çıkarırken, kullanıcılar ise kendileri için en pratik olan teknolojiyi görmek istiyor.

Şimdi Rezence Technology'nin geliştirdiği yeni kablosuz şarj teknolojisi de standartlaşma yarışına katıldı. Yeni teknoloji rakiplerinden, daha uzun menzilli olmasıyla ayrılıyor. Böylece telefonu doğrudan şarj cihazının üzerine koyma zorunluluğu ortadan kalkıyor. Şarj cihazı yakında olduğu sürece, telefon nerede durursa dursun şarj oluyor. Hatta şarj cihazı rakiplerinin aksine, çevredeki metal cisimler için tehlike de oluşturmadığı için, mutfak gibi metal gereçlerin bol bulunduğu ortamlarda da kullanılabiliyor.

Bu teknolojinin kullanıcılar için çok daha pratik olduğu bir gerçek. Bakalım üreticiler onu destekleyecekler mi; yoksa Nokia gibi devler, Qi standardını kullanmakta diretecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kapisir bu

olacak olacak tahminim 2 bilemedin 3 sene içinde 10 metre mesafeye ulaşacaklar

Peki nasıl çalışıyor ?

Pil teknolojisi de gelişirse mobil aygıtları kimse tutamaz....

Nokia , oyunbozanlık yapma,teknolojinin standarta kavuşması onu bir an önce kullanmamız demek.

Cleverman'in Kablosuz Enerji Aktarımı Teknolojisi'ne güzel bir alternatif ama daha emekleme aşamasında. Benim projemin vaad ettiklerinden çok uzak ama bir beş sene kadarlık süre zarfında daha iyi bir noktaya geleceğine inanıyorum. Güzel gelişmeler bunlar. Çalışmaya devam... <Cleverman>

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir