Kaç farklı e-posta adresi kullanıyoruz?

Siz belki birden fazla e-posta adresi kullanıyor olabilirsiniz. Peki ama diğerleri?

  • Halil Mollaoğlu
E-posta: Sadece tek adres kullananlar çoğunlukta
Bitkom: Spam yüzünden birden çok e-posta adresi almak mantıklı.

IT branş organizasyonu Bitkom'un yaptığı bir araştırmaya göre internet kullanıcılarının sadece yüzde 32'si birden çok e-posta adresi kullanıyor. Yaklaşık yüzde 13'lük bir kısım modern iletişim tekniğini hiç kullanmıyor.

Sonuçlar için 10 yaşından büyük toplam 1000 kişi sorgulandı. 14-29 yaş aralığındaki kişilerin yüzde 45'i ikinci bir e-posta adresine sahip.

Birden çok e-posta adresi kullanmak kesinlikle mantıklı: İnternetteki sayısız uygulama için ille de bir e-posta adresine ihtiyaç duyuluyor fakat bu seferde spam yığınlarına maruz kalma ihtimaliniz artıyor. Bu yüzden gizli tuttuğunuz ve sadece arkadaşlarınıza verdiğiniz ikinci bir e-posta adresi almak tavsiye ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Spam ve forward maillerin gelmeyeceği bir adres tabiki hepimizin hayali.
Ya sizin hayaliniz nasıl?

Ben şu anda 6 tanesini hatırlayabiliyorum daha vardı ama şifrelerini unuttuğum için güme gitti :D :D

9 e-postam var. Dolayısıyla 9 MSN'im. Çünkü her kız arkadaşım kendisine verdiğim MSN'in şifresini isteyip kim var kim yok kontrol etmek istiyo. Rahatım, kontrol serbest:)

sadece hotmailden her gün onlin olan 8 tane hesabım var..
1tanesi sadece spam maillerle deliye dönmesi için açıldı ve yeni tanıştığım veya sadece internet ortamında kısa süreli bir bilgi aktarımı için kullandığım hesabımdır.. en azından bi 400 kişi vardır lisetede..

diğer hesapların kullanım alanları çok farklı. birde hiç spam a ve forwat maile maruz kalmayan hesabım varki çok seviyorum...

inş. huzurum bozulmaz..

mynetten 6 hesap g mailden 3 hesap v.s. diye uzayıp gidiyor liseyem

dandikmail var birde forum sitelerine üye olmak için ideal..

benim su an 100 kadar e-postam olmustur acali ama bir kacini kullaniyorum.

Ayrıca şifrenizi ve gizli sorunuzu/cevabınızı unutursanız şifrenizi sıfırlamak için 2. e-mail adresiniz gerekecek. Tabi önceden hesabınıza bu adresi de kaydetmiş olmanız gerekiyor.

"9 e-postam var. Dolayısıyla 9 MSN'im. Çünkü her kız arkadaşım kendisine verdiğim MSN'in şifresini isteyip kim var kim yok kontrol etmek istiyo. Rahatım, kontrol serbest:)"

Aman dikkat et de sakın birbirine karıştırayım deme..:))))

En az 12 email adresim var ama hic msn kullanmiyorum

Sen de yorum yaz