Kaç kişiydik o zaman, kaç kişi olduk şimdi...

Sizce 1999'da kaç kişi internet kullanıyordu? Peki şimdi kaç kişi olduk? İnanılmaz rakamlar burada!

Kaç kişiydik, bak kaç kişi olduk şimdi...
1999 yılında internet kullanıcı sayısı sadece 4 milyondu...

Bundan 10 yıl önce dünya çapındaki internet kullanıcı sayısı sadece 4 milyonun biraz üzerindeydi. 2009'da ise internetin nüfusu tam 100 kat arttı. Peki bu nüfus artışı ne şekilde gerçekleşti ve dünyanın hangi bölümlerindeki artış daha büyük? İşte yanıtlar...

1999 yılında dünya üzerindeki internet kullanıcısı sayısı sadece 4.190.000 kişiden ibaretti. Yoğunluk ise Kuzey Amerika ve Japonya'daydı. Aradan üç yıl geçtikten sonra 2002 yılında internet büyük bir hızla genişledi ve kullanıcı sayısı tam 66.027.00 kişiye ulaştı. Kuzey Amerika ve Japonya kullanıcı sayısını daha da arttırdı ama artık Avrupa'da da internet yaygınlaşmaya başlamıştı. 2002 yılında Kuzey Amerika'da her 100 kişiden 21 ila 31'i internet kullanıcısıyken aynı tarihte ülkemizde ise internet kullanımı %1'in altındaydı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bodrum bodrumm :D hehe

2020'de yani çok değil 10 sene sonra internet kullanımı türkiyede %70'i geçer dünyada ne olur bilemem

İnternetin yaygınlaşma oranı veri iletim hızıyla doğru orantılıdır. Örneğin Türkiye'de dial-up bağlantı varken kullanım oranı çok düşüktü ne zaman adsl'e geçildi işte o zaman patlama yaşandı. Bu cihette internet hızlarını düşük tutup ücretlerini yüksek tutanlar kasıtlı olarak Türkiye'nin teknoloji ve eğitim alanında gelişimini engellemektedir.

MSN ve facebook sağolsun :)

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Kaç kişiydik, bak kaç kişi olduk şimdi...
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir