Kadınlar internette neler yapıyor?

Kadınların internette neler yaptığını ve nelerden çekindiği sonunda ortaya çıkarıldı...

  • Gökay Özbudak
Facebook'a güvenmiyorlar!
Bayanlar da Facebook'a gizlilik konusunda güvenmiyorlar...

Amerikalı ağ Oxygen , bayan internet kullanıcılarının sanal ortamda neler yaptıklarını araştırdı. Yaşları 18 ile 35 arasında değişen 1600 bayan katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmada, bayanların, insanlarla yüz yüze konuşmak yerine sanal ortamdan konuşmayı tercih ettiğini ortaya çıkardı.

Katılımcıların yüzde üçünden biraz fazlası sabah ilk iş olarak bilgisayarlarını açıyorlar ve tuvaletlerini yapıp dişlerini fırçalarken, tarlalarını sulamaya bırakıyorlar.

Ayrıca bayanlar sosyal paylaşım sitelerinde nerede olduklarını söylemekten de çekinmiyorlar; yüzde 56 nerede olduklarını söylerken, yüzde 50'si ne düşündüğünü serbestçe yazabiliyor. Buna rağmen yarıdan fazla katılımcı Facebook'daki gizli bilgilerine güvenmezken, katılımcıların yüzde 89'u ailelerinin bilmelerini istemeyeceği bir şeyi yazmamanın daha iyi olduğunu düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

haberin içeriği başlığını doldurmuyor...

İnternet üzerinden pek çok kadın ile tanıştım şunu söyleyebilirim ki internet insanların olmak isteyip de olamadıkları kişilikleri, yaşamak isteyip de yaşayamadıkları yaşantıları yalanlar ile gerçekleştirip kendilerini ruhsal yönden tatmin ederek mutluluğa hayal aleminde vücut buldukları hasta kadınlarla dolu...

haberin kaynağını verseydiniz de onu okusaydık

Bayan bir sifattir, Soy isimle birlikte kullanilir. Ornegin Bayan Jordan, jordan ailesinin hanimi anlamina gelir. Sizin kullandiginiz amacla kullanilan "Kadin" kelimesidir, sanildigi gibi kadin kelimesi medeni durum belirtmez, cinsiyet belirtir. Erkek kelimesinin karsitidir. Daha dikkatli olmaniz dileklerimle.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play