Kadınlar teknolojiye daha çok para harcıyor!

Sizce erkekler mi teknolojiye daha düşkündür, yoksa kadınlar mı? İşte şaşırtan gerçekler!

Erkeklerin teknolojiye kadınlardan daha meraklı olduğu gerçeği hala geçerliliğini korusa da teknolojinin kadınların da kalbini fethetmeye yavaş yavaş başladığını söylemek artık mümkün. Bunun en güzel örneği ise kadınların teknolojik cihazlara erkeklerden daha fazla para harcamaya başlaması. Evet, kadınlar erkekler kadar fazla cihaz almıyor olabilir; ancak Daybuyday.com verilerine göre daha pahalı cihazları tercih ediyor.

Daybuyday verilerine göre bugüne dek yapılan elektronik harcamaların sadece üçte biri kadınlara ait. Ancak, teknoloji alıverişi yapan erkekler ortalama 779 TL harcarken, kadınlar ortalama 856 TL harcamış bulunuyor. Bu da kadınların erkeklere göre daha pahalı cihazlara meraklı olduğu anlamına geliyor. Zaten yaptıkları alışveriş de bunu gösteriyor. Zira en çok fotoğraf makinesi (%25) ve iPad (%15) satın alan kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sayılabilecek iPhone'u (%60) en çok tercih ediyor.

Bunun yanında beyaz, kadınların teknolojik ürünlerde en çok tercih ettikleri renk olarak (iPad, iPhone) dikkat çekiyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

kadınların daha fazla para vermesinin sebebi daha düşkün olduklarını değil hangisi pahalıysa onu alayım iyidir marka takıntısıdır ve bilmediklerinindendir

"kadınlar, telefon alırken de diğer modellere göre pahalı sayılabilecek iPhone'u (%60) en çok tercih ediyor." cümlesi erkeklerin teknolojiye kadınlardan daha düşkün olduğunu kanıtlar nitelikte. :)

ne fark eder, oyle yada boyle para erkegin cebinden cikiyor...

Daha haberi açmadan tahmin etmiştim.Kızlar baba parasını çok rahat yediği için.

Kadınlar her zaman çok para harcamayı severler. Teknolojiyi sevdiklerinden felan değil o.. :) tecrübe konuşuyor. Şimdi ayrımcılık yapıyorum sanılmasın.

Bu durum çok normal. Kadınlar, teknolojiden pek anlamadıkları için ne zaman teknolojik bir cihaz almaya kalksalar ''en pahalısı en iyisidir'' mantığıyla hareket ediyorlar ve ortaya bu sonuç çıkıyor :)

işte olay burda erkekler 3500 e ASUS'un üst seviye modellerinden alıyo
kadınlar 5000 e Macbook Pro alıyo ASUS'un özellikleri 10 kat daha iyi
ama kadınlarda bi görünüş takıntısı, pahalı olan iyidir anlayışı var Galaxy Tab 10.1 EEE Pad Transformer Prime falan var ki Transformer Prime 4 çekirdekli ama gidip iPad alıyolar
Uzun lafın kısası fiyat performanstan anlamadıkları için en pahalı olana parayı bayılıyolar.Uzun olduğu için özür dilerim.

Yoksa kadinlar icin alisverisi erkeklermi yapiyor :)

evet bu gerçeğe katılmamak mümkünmü kadınlar daha pahalı cihazları satın alıyor çünkü paralarını eşleri ödüyor:)

Bence APPLE alanın beyninde sorun vardır yoksa f/p ürün alırdı...

PARA HARCAMA KONUSUNDA TABİKİ KADINLAR ERKEKLERİ GEÇER BUNUN TEKNOLOJİYLE NE ALAKASI VAR..

kadınlar tabiki en pahalı en iyiydir mantığıyla hareket ediyor ama çoğu erkeğin de teknolojiden anladığını düşünemeyiz. Ayrıca pahalı iyidir mantığı %90 tutan bir mantıktır her şeyi donanım olarak düşünmeyin, yazılım, dizayn, dayanıklılık ı da hesaba katın lütfen

Kadınların ayılı markayı sevme sebebi;

1 - Kadınlar hayvanserverdir, bilhassa ayı.

2 - ayıfon ve ayıped kullanımı onlara diğerlerinden daha az karmaşık ve kolay geliyor.

3 - Samsung aldım dediğinde bir kadın arkadaşına "Samsung ne yaaaa" diye tepki verir, dolayısıyla hava atamaz. Ama ayfon aldım dediğinde karşısındaki kadın arkadaşında yoksa "ben de alacaktım da, kem, küm" eder, böylece hava atmış olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play