Kafa karıştıran bir Microsoft dedikodusu

Ortaya atılan bu iddia kafaları karıştırdı: Microsoft hangi cep telefonu devine göz kırpıyor?

  • Ali Güngör
Kafa karıştıran bir Microsoft dedikodusu
BlackBerry, akıllı telefon pazarında iPhone'un güçlü rakibi

TG Daily'nin haberine göre Microsoft Kanadalı Research in Motion şirketini satın almayı düşünüyor.

Research in Motion firması özellikle iş dünyasının gözdesi olan Blackberry cep telefonlarının üreticisi. Ortaya çıkan bu söylentinin sağlamlığını zaman gösterecek. Ancak doğru çıkarsa birçok açıdan şaşırtıcı olmayacak. Windows Mobile, iPhone ile rekabetinde yaşadığı başarısızlıkları Windows Mobile 7 ile kapatmayı düşünüyor. Bununla birlikte RIM ve BlackBerry serisi, marka gücü olarak iPhone karşısında en sağlam duruş sergileyen markalardan biri.

BlackBerry cep telefonlarının özellikle iş dünyasının gözdeleri olduğu düşünülürse ve Google'ın CEO'sunun bile BlackBerry'e dayanamadığı hatırlanırsa, Microsoft'un profesyonellere yönelik stratejisine de oldukça uygun. Şimdi Microsoft'un ve Research in Motion'un bu söylentilere vereceği cevap bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

microsoft o parmaklarla değil illa stylus la yönetilen arabirimden vazgeçmediği sürece, o dokunmatik hassasiyeti çok kötü sistemlerdedn vazgeçmezse daha çok bekler pazarda yer edinmeyi. eski win mobile cı biri olarak iphone un hassasiyetini görünce soğudum resmen win mobile dan.

iphone tasarım olarak daha güzel.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play