Kafaları karıştıran uygulama!

App Store'a girmeyi başaran bu uygulama, Apple'ın sıkı kuralları hakkında soru işaretleri doğurdu!

Kafaları karıştıran uygulama!

Apple'ın uygulama mağazasına uygulama eklemek, Apple'ın yoğun denetimine tabi olduğundan kolay bir işlem değil. Ancak Google'ın Android platformu için uygulama geliştirip bunu Android uygulama mağazasına koymak bir o kadar kolay. Bu nedenle App Store'un Android mağazaya göre daha güvenilir olduğu düşünülür.

Ancak App Store'da yer alan bir uygulama, Apple'ın sanılanın aksine mağazaya eklenen uygulamalar konusunda çok da dikkatli davranmadığını doğrular nitelikte. Camera+ isimli uygulama, kendisini "geliştirilen en iyi kamera uygulaması" olarak lanse etse de, pratikte iPhone'lara herhangi bir katma değer sağlamıyor. Ancak programın mucizeler yaratacağını bekleyen kullanıcılar, ücretini ödeyip uygulamayı cihazına indiriyor.

Akıllardaki soru ise şu: Apple gerçekten de App Store'da sanıldığı gibi artık yüksek seviyede kontrol mekanizmasını kullanmıyor mu, yoksa durum sadece bu uygulama için mi geçerli ve bu bir kaza mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Blacklist programlarının hepsi para tuzağı mesela. Bi de Türk id'si gibi bi id'den yorum yazıyorlar google translate terk şekilde. Çok saçma uygulamalar var paralı bu hiç bir şey yine..

para vermek mi? :) jailbreak ne gune duruyor, CP Pro uzerine kamera programi tanimam.

steve jobs'tan sonra şirketi batıracaklar benden söylemesi.

Ben de bir futbol oyunu programlar, gelmiş geçmiş en kaliteli futbol oyunu diye lanse ederim. Ama bir şeye de benzemez... Bunda Apple'ın yapacağı ne var ki? Dileyen indirir dileyen indirmez...

Bu uygulamayi bende kullaniyorum yaptigi bir sey yokta ne demek gercektende aciklamasinda yazildigi gibi simdiye kadarki en iyi fotograf uygulamasi fotografa istedigimiz efekti verebiliyoruz kesebiliyoruz otomatik duzeltmeyi kullanarak ayarlayabiliyoruz tenk yogunlugunu isigi ayarlayabiliyoruz neden boyle bir yazi yazilmis anlayamadim ustelik bu uygulama ilk ciktiginda beri top 10 da hem amerikada hem de turkiyede

Android markete geçilmemek için ipleri salmıştır biraz :)

Milyonlarca uygulamasi olan bir magazada sizce de 3-5 tane dedigini yapmayan program olmamasi normal degil mi sizcede? Kaldi ki bu tarz programlar kullanici tarafindan gerekli sikayet sayina ulastirilirsa Apple programi ozel olarak bir daha inceliyor ve program dedigini yapamiyorsa ya program magazadan kaldiriliyor ya da programin aciklamasini degistiriliyor...

Milyonlarca app vardı tabi :) yazık yazik

Program gayet güzel ve kullanışlı ben para verip aldığım için hiç pişman olmadım. KUllanmadan eleştirmeyin bence.

Camera plus uygulaması güzel bir uygulama jailbreak yapmak istemeyen olamaz mı 3.59TLye almıştım zamanında inanın kuruşu kuruşuna hakediyor parasını.siz hangi şarkıyı söylüyorsunuz ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play