Kağıt fatura dönemi artık sona eriyor

Paraşüt'ün sunduğu "Elektronik Faturalama" hizmeti ile kağıt fatura dönemi sona eriyor.

Kağıt fatura dönemi artık sona eriyor

Paraşüt'ün sunduğu "Elektronik Faturalama" hizmeti ile tüm işletmeler çok hızlı, kolay ve ekonomik faturalama yapabiliyor. Matbu fatura yerine geçen elektronik fatura sayesinde, Paraşüt'te hazırlanan elektronik faturalar internet üzerinden bir tıkla karşı tarafa ulaştırılabiliyor ve faturanın kaybolma riski tamamen ortadan kalkıyor.

Operasyonel Yük ve Faturalama Maliyeti Azalıyor

Sunduğu hizmetleri sürekli geliştirmeye devam eden web tabanlı fatura ve finansal yönetim uygulaması Paraşüt, elektronik faturanın küçük büyük her işletme için kullanılabilir olduğunu duyurdu. Paraşüt kullanıcıları hem kurumsal hem de bireysel müşterilerine elektronik faturalama yaparak kağıt fatura operasyonunu tamamen ortadan kaldırabiliyor. Bu hizmet ile fatura bastırma, yazdırma, imzalama, kaşeleme, zarflama, postalama, kargo takip yükü ve masrafı ortadan kalkıyor. Faturanın müşteriye ulaştırılamama problemi sona ererken tahsilat süreçleri de hızlanıyor.

Yıl Sonuna Kadar Paraşüt'te Ücretsiz Elektronik Faturalama

Paraşüt'te elektronik faturalama hizmetini kullanmaya başlayan ilk 1000 kullanıcı, yıl sonuna kadar ücretsiz elektronik fatura gönderip alabilecek. Elektronik faturalama hizmetinden faydalanmak için Paraşüt'e üye olmak ve uygulama içinde elektronik faturalama online başvuru formunu doldurmak yeterli.

Paraşüt Kurucu Ortağı Sean X. Yu, konuyla ilgili olarak şu sözleri aktardı;

"İşletmeler elektronik fatura ile birlikte kağıt faturalama sürecinde yaşanan aksaklıklardan artık tamamen kurtuluyor. Örneğin; faturaları yazdırdıktan sonra, zarflamadan önce kaşeleyip imzalamamak en çok yapılan yanlışlardan biridir. Zarfları açıp kaşeleyip imzalayıp yeniden zarflamak zorunda kalırsınız. Ya da yanlış kestiğiniz faturalar adresinize iade edilir ve düzenleyip tekrar göndermek durumunda kalırsınız. Bu gibi hatalar ciddi bir zaman ve para kaybına yol açar ve tahsilatlarınızı aksatır. Elektronik fatura ile birlikte bu gibi insan hataları sorun olmaktan çıkıyor.

Fatura gönderimlerinde ise faturanın adresine ulaşmasını temin edebilmek için kargo ve kurye tercih edilir fakat bu da maliyetleri arttırır. Elektronik faturanın hayatımıza girmesiyle fatura yazdırma, kurye ile gönderme ve takip süreçleri ortadan kalkarak operasyonel verimlilik büyük oranda artıyor."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

interneti olmayanlar veya olupta bilmeyenler nolacak.? köylerde int.yok denilecek azdır..özellikle doğu köylerinde.! zor iş..pek anlaşılmaz iinsanlar için..hala 3310 telefon kullannanlar var..anlamıyormuşlar akıllılardan ! ne zaman gelecek fatura ne zaman gidecek MİLLETİN YARISI bilmeyecek gibi.

Kendi imzama para verecek olduktan sonra çok anlamı kalmıyor.

tek amaçları şirketlerin kağıt masrafının önüne geçmek başka amacı yoktur. diji faturaya geçenlere indirim yapılmalı.

Naylon faturacılar şimdi e-naylon faturaya döner :)) hayırlı olsun

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir