Kahve gitti, yerine o geldi!

Sabahları uyandığınızda önce yüzünüzü mü yıkarsınız; yoksa bir fincan kahve mi içersiniz? Ya da...

  • Ertuğrul Süngü
Akıllı telefonu olan herkes internette
Sabah - akşam facebook

Güne başlarken ne yaparsınız? Bir fincan kahve mi içersiniz, yoksa ilk olarak yüzünüzü mü yıkarsınız? Öyle görünüyor ki dünya üstündeki bir gurup insan; gözlerini açar açmaz çok daha farklı bir yere yöneliyorlar.

Ericsson tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Amerika'daki Android ve iPhone kullanıcılarının en az yüzde 35'i, daha yataktan kalkmadan envai çeşit cep telefonu uygulamasına yöneliyor. Pek tabi beklendiği üzere, sosyal iletişim siteleri arasında Facebook, yüzde 18 gibi bir rakamla birinciliği omuzluyor. Bu arada kullanıcıların yüzde 20'si de yataklarına girmeden önce son bir kez Facebook hesaplarına bakıyorlar.

Yemekte bile internet...

Araştırmanın ilginç yanlarından bir tanesi de; akıllı telefon kullanıcılarını yemeğin bile durduramaması. Akıllı telefon kullanıcılarının en az yüzde 26'sı, yemek esnasında internette dolaşmaya devam ediyorlar.

Bütün bu rakamların sonucunda karşımıza çıkansa; Facebook kullanıcılarının tam tamına 250 milyonunun cep telefonlarından siteye bağlanması... Tabii ki bunda HTC gibi akıllı telefon üreticilerinin trende ayak uydurmak için telefonlarına ekledikleri "FB" kısa yollarının da payı büyük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Ben biraz Facebook içim bari... İnsanı zinde tutuyor! :D

şu an yatakta, opera miniyle bu bu haberin altına bu yorumu girmem ironiktir. :)

bu face de iyice çıgrından çık tı yaw sabah akşam face böe :)

akil sagligim icin sabah uyandiktan sonra ilk 1.5 saat bilgisayar acmiyorum yada internete girebilen herhangi bir cihaz kullanmiyorum.

Benim gibi daha bir tane facebook hesabı olmayan garibanlar ne yapsın:( bakacak bi facebook'umuz bile yok. :'(':'(

yatağımadn kalktığımda telefonun alarmını kapatıp facebook'u açıyorum.

sonrası günlük şeyler işte

10 gün internet çökse acıdan ölürler herhalde...

saçmalıktan başka birşey değil

ben tuvalette bile kullanıyorum en önemli yeri unutmuşsunuz :)

evet internet hayatımız oldu, fakat bunun yanında da sıkıntıları büyük ve sosyal hayatın büyük bir bölümünü öldürüyor. özellikle aileler için. ayrıca yakında bilgisayar ve net konusunda da türlü türlü yeni hastalıkların çıkması da aşikar. örnek bende face hastalığı yok fakat yeni çıkan program ve oyun takibi hastalığı var :)

ya vermişiz face in eline beline...

Kahve hiç bir yere gitmez! Sanal değil gerçek dünyaya ait bir zevktir.

Herkes ilkokul arkadaşını buldu artık daha nedir bu facebook aşkı. Bende eski bir facebook kullanıcısıyım ama artık görmeye tahammul edemiyorum.Çok gereksiz ve zaman kaybından başka hiç birşey değil!!!

Kalkalrım wc'ye giderim elimi yüzü yıkarım otururum Pc başında başlarım takip ettigim forumlara bakmaya hepisi gözden geçirdikten sonra kahvaltı yaparım gene Pc başına gecip forumlarda takılırım oyun oynarım veya Tivibu'dan TV izlerim National g. belgeselleri çok sarıyor valla işte butün günüm böyle geçer EAT,Pc,Dring,Pc,WC,Pc vs vs

Sen de yorum yaz