Dijital foto: Temizlik ve diğer aksesuarlar

Dijital fotoğraf kursumuzun 11. bölümünde, kameralar için hayati önemi olan temizlik ürünleri var...

İhtiyaçlara yönelik opsiyonel aksesuarlar

İhtiyaçlara yönelik opsiyonel aksesuarlar
ÖZEL İHTİYAÇLAR: Sualtı fotoğrafçılığı ile ilgileniyorsanız, çok özel aksesuarlara sahip olmanız gerekiyor.

Dijital fotoğraf makinesi aksesuarları sadece bu sayfalarda gördüklerinizle sınırlı değil. Bir fotoğraf mağazasında çok farklı alanlarda kullanabilecek aksesuarlar bulabilirsiniz: Kablolu veya kablosuz deklanşörler, sualtı çekimi için muhafazalar , DSLR makineler için battery grip adı verilen ilave pil hazneleri, ilave piller ve pil şarj cihazları, USB kart okuyucuları, doğru beyaz dengesi ölçümüne yardımcı olan ürünler, doğru pozlama yapmayı sağlayan ürünler (pozometreler, gri kartlar gibi), stüdyo çekimi için efektler (duman üreticileri, sahte buzlar gibi), still-life masaları, arka plan perdeleri, reflektörler, ayrı bir konu olarak ele alınabilecek fotoğraf düzenleme yazılımları hemen aklımıza gelen birkaçı.

Uzun sözün kısası, fotoğrafçılık için bir servet harcamanız mümkün. Ancak fotoğrafçılık donanım ve aksesuarlarının bu kadar zengin olması çoğuna sahip olmanız gerektiği anlamına da gelmiyor. Biz yukarıda her fotoğrafçının edinmesi gereken temel aksesuarları detaylı olarak açıkladık. Diğer aksesuarları ilgi alanınıza göre veya profesyonel çekim yapmaya başladıysanız, üstlendiğiniz projelere göre seçeceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Teşekkürler..

hava pompasıda çantaya sığacak şeylerden

Bu dersler harika oluyor...Bir amatör olarak bana kesinlikle çok şey kattı.Umarım devamı gelir.Merakla bekliyorum.Teşekkürler chip.com.tr

hava pompasıda çantaya sığacak şeylerden demiş birisi e heralde yani burda hava komprasöründen bahsedmiyoruz pilastik küçük bişeyden bahsediyoruz ama hava pompasını çanaya koymak gereksiz sonuçta dışarda açıpta makinanın objektifini yada lensini temizliycek kadar kafayı yemedik;)

Arkadaşlar temizleme için yapmanız gereken tek şey cihazınıza kuru hava üfletmek olsun. Diğer yöntemler riskli ve tehlikeli olabilir. Hava üfletmek için ( eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız ) Hayyam pasajında bir çok dükkan bulunmakta. Aklınızda olsun; tozlu olduğuna inandığınız ortamlarda body üzerinde lens değişimi işlemi yapmayın. Lens değişimi yaparkendebu işlemi mükün olduğunca kısa sürede yapmaya çalışın. Çünkü bu sayede içeriye girecek tozu minimuma indirmiş olursunuz. Zaten eğer toz girecek ise o toz bi şekilde girer :)

4 haftalık kurs programında; önce açık havada fotoğraf çekmek için belirlenen mekâna doğru gidiliyor. Bu mekanlarda farklı açılardan ve belirli tekniklerden çekimler gerçekleştiriliyor. Fotoğrafçılık kursu sonunda iç ve dış alanlarda yapılan çekimlerin değerlendirmeleri yapılıyor. Kursiyerler artılarını ve eksilerini öğreniyorlar. Eğitim bitiminde manken ve ürün çekimleri; mimari, gece çekimi ve seyahat fotoğrafçılığı gibi konularda deneyim sahibi olunuyor

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
İhtiyaçlara yönelik opsiyonel aksesuarlar
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir