Kamerasız iPhone 4S gerçeğe dönüştü!

iPhone 4 ve 4S'in kamerasız sürümleri resmen ortaya çıktı. Hem de bakın nerede, ne için...

  • Zeynel A. Öztürk

Singapur mobil operatörü M1, kamerasız iPhone 4 ve iPhone 4S'i gerçeğe dönüştürdü. Bu ürünler geçtiğimiz hafta şirketin web sayfasında farkedilmiş, ancak sonradan geri çekilmişti.

M1, kamerasız iPhone'ları iki senelik bir plan ile sağlıyor. Kamerasız iPhone 4 ve iPhone 4S'in orijinallerinden 49 dolar daha pahalı olması dikkat çekiyor. iPhone'a önceden sahip olan kullanıcılara kamerayı sökme gibi bir hizmet sunulmuyor. Ayrıca kamerasız iPhone'lar doğrudan M1 tarafından müdahale edilmiş cihazlar olduğundan Apple garanti kapsamına girmiyor. Ancak M1, bir üçüncü parti sağlayıcı yoluyla 1 yıllık garanti seçeneği de satıyor. 321 dolara malolan bu garanti seçeneği, Apple'ın verdiği garanti ile aynı şartlara sahip.

Kamerasız iPhone'ların hedef kitlesi, gizliliğin önemli olduğu alanlar. Bu modeller şimdilik tam zamanlı askerler ve iki senelik zorunlu askerlik görevini yapan Singapurluların işine yarayacak. M1'e göre ön ve arka kamera modülleri tamamen kaldırılmış bulunuyor ve "tekrar takılamıyor".

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yapacak işleri güçleri yok ...

hem 49 $ daha pahalı hemde kamerasız:) çok mantıklı

Iyice saçmalamışlar. Ya içindeki camera programı . Kamera ile ilgili yazilimlar. Onlarida menüden kaldırmışlar mi bari. Sonuçta ios bu kapalı sistem yazılımı. Bunu ne yapmışlar sevgili chip. Aydınlatırmısınız.

Allah akıl fikir versin

radyonun resimsizi mi

anlamadınız mı asıl amaç telefon dinlenmesini önlemek ayrıca iphone a sahip olmak

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play