Kapandı Ama Dertleri Halen Bitmedi!

1 yıl önce resmi olarak kapanmış da olsa, bir dönemin önemli internet hizmetinin yol açtığı dertler bitmedi!

  • Levent Öztürk
Kapandı ama dertleri bitmedi!

Eğer artık girmeyi bıraktığınız, artık "yaşamayan" eski sitelerdeki hesaplarınıza ne olduğunu merak ediyorsanız, sizi ilgilendirebilecek bir alarm verilmiş durumda. Twitter'ın 2012 yılında kullanıma sunduğu ve geçtiğimiz yıl resmi olarak sonlandırdığı altı saniyelik video uygulaması Vine'da hesabınız varsa, geçtiğimiz gün bazı kullanıcılara gönderilen uyarı e-postasından haberdar olmanızda yarar var. Görünene göre Vine artık sonlandırılmış olsa da, kayıtlı olan hesapların ele geçirilmiş olma ihtimali söz konusu.

E-posta aracılığı ile yapılan açıklamaya göre sistemdeki bir açık, potansiyel olarak e-postaları "belirli durumlar altındaki üçüncü partilere" veya hackerlara açmış olabilir. Neyse ki bu açık sadece 24 saatten kısa bir süre varlığını korudu.

Vine, gönderdiği e-posta ile yaptığı açıklamada bu sorunları ciddiye aldıklarını söylerken, herhangi bir verinin kötü amaçla kullanıldığına dair bir işaret olmadığını da belirtti.

Eğer artık unutmuş bile olabileceğiniz bir Vine hesabınız varsa ve etkilenmiş olduğunuzu düşünüyorsanız, Twitter'ın önerisi yardım merkezini ziyaret etmeniz...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz