Karardan sonra Samsung ne dedi?

Apple'dan sert br tokat yiyen Samsung, bu tokadı çalışanlarına bakın nasıl duyurdu...

Samsung çalışanlarına karar hakkında ne dedi?

Samsung'un Apple karşısında kaybettiği patent davasının hemen sonrasında Apple CEO'su Tim Cook, çalışanlarına bu zaferi kutlayan bir not göndermişti. Aynı durumun Samsung'daki yansımasının biraz farklı olduğu, çalışanlara gönderilen notun hiç de neşeli olmadığı ortaya çıktı.

"Apple'a mahkemeye gitmeden önce müzakere etmeyi önerdik, zira Apple çok önemli bir müşterimiz. Ancak Apple, dava konusunda ısrar etti ve şirketimizi korumak için karşı dava açmaktan başka çaremiz kalmadı.

NDCA ABD Yerel Mahkemesi tarafından verilen karar dolayısıyla tabi ki büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Kararın çalışanlarımız ve sadık müşterilerimiz arasında endişe uyandırması da üzücü.

Ancak hakimin son kararının ardından sonra bazı prosedürler devam ediyor. Argümanlarımızın kabul edilmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.

NDCA'nın kararı, İngiltere, Hollanda, Almanya ve Kore gibi diğer ülkelerdeki mahkemelerde verilen kararlarla sert bir şekilde ters düşüyor. Bu mahkemeler, Samsung'un Apple'ı kopyalamadığına hükmetmiş, standart pantentleriyle ilgili delillerimizi de kabul etmişlerdi.

Tarih, bir şirketin patent kanunlarını kötüye kullanarak ve yeniliğin peşinden koşmadan rakibini rahatsız etmek kaydıyla tüketicilerin kalbini kazandığını ve sürekli bir büyüme elde ettiğini görmemiştir.

Tüketicilerin ve piyasanın davalar yerine yeniliğe öncelik vereceğine inanıyoruz ve bunu pek tabi ispat edeceğiz."

Samsung'un Apple'ın "yeniliği kovalamadığı" sözleri oldukça sert görünüyor. Açıklamanın anlamı ise bu savaşın yasal anlamda henüz bitmediği ve Samsung'un kendini sonuna kadar savunacağı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Samsung önce Badalı telefon alan kullanıcıları için iyi programlar üretse bence güzel bi uygulama olur.

Apple'a söylenen "yeniliği kovalamadığı" sözleri gerçekten de çok ilginç...

adam haklı bıraksalar apple celeron işlemcilerle macbook air yapıp 5bin dolardan satar. microsoft ve google sayesinde io her alanda yenilgi yaşamaya başladı bundan sonra arık apple ya çalışacak yada davalara ağırlık verip yok olmaya mahkum olacaktır.

A.B.D "milliyetçilik" yaparak Apple'ı kara lekesine rağmen bağrına bastı.

komedi ya bu samsung :=) ama olsun yinede kendi çapında iyi çamaşır ve bulaşık makinesi yapıyor :=)

bi çinliler bide bu gereksiz koreliler dünyanın başına büyük bela bunlar.....

Samsung global 100 içerisinde ilk 16 firmadan biri; amerikan ortaklı olmaması ve teknoloji üreten bir firma olması firmayı açık hedef haline getiriyor. Samsung kendini geliştirdi; kopya demek bence yanlış olur.

ABD patenli firmalara ödediğiniz her dolar dünya ya silah olarak döner.,örnek ırak,hiroşima, vsvs siz devam edin çürük elma yiyenin bağırsakları bozulurmuş.samsung şu anta telefonda 1. tv satışında da ilk sırada .çamasır bulaşık makınasıdiye dalga gecenler .Türkiye koskoca Türkiyede bir cep telefonu üreticisi bile yyok birde tutup koskoca firmalarla dalga gecmeye çalışıyorsunuz.,hazırcı bir toplumuz bari yapılanlara saygılı olun.

Apple ürünü olan anlamadığı halde Apple'ı savunuyor. İnsan biraz düşünür de yazar. Samsung bu sözlerinde haklı. Madem Apple yeniliği kovalıyor, neden 4 ile 4S ve 1, 3, 3G ve 3GS aynı tasarıma sahipler? SADECE BASİT BİR SORU.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir