Kartuşlarınızın ömrünü uzatın!

CHIP Online, yazıcı kartuşunuzdan daha fazla verim alabilmenizin yollarını açıklıyor.

Adım-2

Kartuşun ağızlığının olduğu bölümü ılık suyla dolu fincan tabağınıza batırın ve bir iki saat, ya da gerekirse daha fazla bekleyin. Ancak kesinlikle kartuşun tamamını suya sokmayın, aksi takdirde kartuşunuz işlevini tamamen yitirecektir.

Kartuşunuzun kurumuş olan mürekkebinin nemlenmesi gerekiyor. Kartuşunuzu bir süre suda tuttuktan sonra, kartuşunuzu sudan çıkarın ve dikkatli bir şekilde kartuşunuza yayılan fazla suyu kurulamaya çalışın. Kartuşunuzu tekrar yazıcınıza takın, eğer yöntem işe yaramadıysa 3. adıma geçebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Teşekkürler. Yanlız şu komiğime gitti" Adım 4'de 20 dk musluğa su akıttığımızda bir kartuş parası kadar su gidiyor nerdeyse". Bu fiyatada yeni kartuş alınır.

adım 6 yöntemler işe yaramazsa çöpe atın.benim duyumlarım veya uydurduğum senaryolar şöyle;kartuşlar belli dolumdan sonra işlevini yitiriyor.-tabii dolduruyorsanız-ki ben dolduruyorum.550 ytl emekli maaşı ile ayda 30 ytl kartuş parası veremiyorum.yalnız büyük ciroların fink attığı kartuş üretici-satıcıları doldurma işini bloke etmek için bazı yöntemler geliştirmişler kanaatimce.genede verdiğiniz bilgiler çok değerli-uygulanması gerekli bilgilerdi.emeğinize bilginize duyarlılığınıza teşekkür.rüstembey

7. adım; Çabalarınızın boşa çıktığını görüp kendinize işkence etmeyi ve mürekkepli yazıcı firmalarını zengin edip, doğayı bunların hurdalarıyla doldurmaktan vazgeçip gidip bir lazer yazıcı alın!

"İzleyeceğiniz metotlarla kartuşunuzun ömrünü arttıracaksınız, fakat unutulmamalı ki bu yöntemlerin kartuşunuza zarar verme olasılığı her zaman var. " bunu okuyucunca o zman ne gereği var kartuşu mahfetmeye diyesim geldi...:):):)

Benimde böyle bir sorunum vardı.Buharla kurayan mürekkebi temizledim ve tekrar yeniden doldurdum.5 veya 6 kere dolum yaptım hale kullanıyorum.

karttuşum ilk bittiğinde doldurmaya gitmiştim,biri renkli biri siyah beyaz,yetkili renkli olan bozulmuş dedi siyahı doldurttum,yazıcıya siyahı taktım mecburen yanına boyası bitik olanı da taktım (bendeki başka türlü çalışmıyor) bana bozuk dediği kartuş içindeki son mürekkeple baskı verdi sağlam olan siyahdan eser yok baya sinirlenmiştim :) o siyah kartuş hala yazıcıda takılı burdaki yöntemleri uygulucam bakalım inşallah çalışır :)

yazıcı ve kartuş hakkında hiç birşey bilmeyenler için güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş.

:)

Benden size bir tavsiye,
1 yıldır kartuşlarımı kendim dolduruyorum ve şunu söyleyebilirim baskı kalitesinden çok memnunum. İlk başta bu işin zor olacağını ya da sıkıntılı sonuçlar doğuracağını düşündüm. Bu konuda titiz bir kişi olarak olaya pek sıcak bakmıyordum. Fakat yaptığım araştırmalar ve kartuş satışlarının yüksek fiyatlarda olmasından dolayı kendim dolum yapmaya karar verdim. İnternetten vermiş olduğum siprişte dolum seti ve aparatlarını ucuz bir fiyata almış oldum. Almış olduğum paketin içinden çıkan cd de bu işlemlerin nasıl yapılacağını anlatıyordu. Denemedim ve sonuç mükemmel. Bana göndermiş oldukları kartuş pigmentleri gerçekten kaliteliydi. Kuruma olayına da hiç rastlamadım. Gerçi kurusa bile ucunu açabileceğim solüsyonunu setin içinde göndermişlerdi. Cescesor marka bu dolum setlerini herkese tavsiye ederim. Saygılarımla.

Karttuşlarım doldurmaktan kullanılamaz hale geldi.Sonunda yenisini almaya gittim.Bi' baktım 50 ytl gibi bi'fiyattı.Makine o kadar ediyor zaten.Ne yapmalıyım bilmiyorum.

336 hp dolum olarak gösterirseniz cok mennum kalırım.

Ben internet cafeci olarak 4 yıldır Hp 5510 all in one kullanıyorum bu güne kadar hep kendim doldurdum siyah kartuşu belki 20 defa doldurdum hiçbir sorun yok yanlız renk kalitesi bayağı düştü renkli kartuşun deyişmesi gerekiyor. bazı önerenler dört beş ten başka doldurulmaz diyor ama hiçte inandırıcı deyil,artık yazıcı kartuş isteyene kadar devam sebebi 21,22 no lu kartuşlar ucuz ama benim iki kartuş 56 57 nolu kartuşlar bunların fiyatı 100 liradan aşağı deyil malesef yazıcı fiyatı onun için doldurmak zorundayım.

Çok teşekkür ederim çok işime yaradı.Ama suya batırması konusunda ben sıcak suya batırdım ve suyu 5-10 dk bir değiştirdim ve buharda nemlendirdim.Bu olayı 3-4 kere yaptm.Çok iyi sonuç aldım herkez tavsiye ederim..

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir