Kaspersky 2011 yazılımları Türkiye'de!

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 Türk kullanıcılarıyla buluşuyor...

Kaspersky'den 2011 güvenlik paketleri!

Güvenli içerik yönetimi çözümlerinin önde gelen geliştiricilerinden Kaspersky Lab, amiral gemisi niteliğindeki Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünlerinin en son sürümlerini Türkiye'ye sunduğunu duyurdu. Yeni ürünler en yenilikçi ve en son teknolojilerden faydalanarak tüm IT tehditlerine karşı daha hassas bir algılama ve daha hızlı bir yanıt sağlıyor.

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011, bilgisayara virüs bulaşana kadar beklemeyecek. Yeni sürümler her türlü potansiyel tehdidi algılamak ve yıkıcı faaliyetleri engellemek için sistemi sürekli izleyerek gerçek zamanlı, proaktif koruma sağlıyor.

Kaspersky Lab'ın yeni ürünleri sayesinde kullanıcılar internette gezinirken güvende olmak için gereken her şeye sahip. Çözümler güvenilmeyen internet kaynaklarını güvenli bir şekilde izole ediyor ve kullanıcıya dijital ortamlarının temiz ve güvenli olduğu, dijital tehditlerin ve istenmeyen sızıntıların yaşanmadığı konusunda tam güvence veriyor. Bunlar kullanıcının işlemlerine bir kısıtlama getirmiyor, aksine tüm veri ve iletişim türleri için koruma sağlanıyor. Sistem arkaplan modunda çalışıyor ve işini etkin bir şekilde yapmak için kullanıcıdan sürekli talepte bulunmuyor.

Sistem İzleyici teknolojisi

Kaspersky Lab Türkiye Genel Müdürü Murat Göçe "Yeni 2011 sürümlerinin piyasaya sunulmasıyla şirketimiz zaten iyi bir durumda olan ürün grubunu daha da geliştirdi ve kullanıcılara bilgisayarlarını korumaları için tasarlanmış etkin ve yeni teknolojilerin kullanıldığı ürünler sundu" dedi. Göçe sözlerine şunları da ekledi: "Amaçlarımıza ulaştığımızı görmek güzel. Sistem İzleyici, Güvenli Gezinme ve tamamen yeniden tasarlanmış Güvenli Çalışma modülleri sayesinde müşterilerimize bilgisayarlarında devam eden işlemler üzerinde benzersiz bir kontrol olanağı ve önemli kişisel verilerle çalışırken ihtiyaç duydukları güvenlik sağlanmış olacaktır."

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 birçoğu sadece Kaspersky Lab ürünlerine özel olan pek çok yeni ve gelişmiş teknoloji içeriyor.

Yeni uygulanan Sistem İzleyici teknolojisi dosyaların oluşturulması ve değiştirilmesi, sistem çağrıları ve sistem kaydındaki değişiklikler dahil olmak üzere tüm sistem gelişmelerini izliyor. Bir programın davranışının sürekli olarak izlenmesi sayesinde, Kaspersky Lab çözümleri bilinen veya yeni her türlü zararlı programı tespit ediyor. Zararlı programların sistemde yaptığı istenmeyen değişikliklerin büyük çoğunluğu farenin birkaç kez tıklatılmasıyla etkisiz hale getirilebiliyor.

Windows Gadget özellikleri

Yeni çözümlerde güvenilirlik derecelendirme hizmetleri de bulunuyor. Bu sayede bilinen bir nesne hakkındaki bilgiler yerel olarak tarama yapılmasına gerek kalmaksızın gerçek zamanlı olarak alınıyor. Bilgi kaynağı Kaspersky Lab'ın veri tabanları olup, bu veri tabanları uzmanlar tarafından sürekli olarak güncelleniyor.

Her iki ürün de tipik tehdit bulgularının taranmasına dayalı, yeni ve henüz bilinmeyen tehditlere yönelik gelişmiş proaktif koruma içeriyor. Ayrıca tüm ana modüllerin güncellenebilir olması da önemli, çünkü tamamen yeni olan tehdit türlerinin ortaya çıkması durumunda, çözümü en baştan yeniden kurmaya gerek kalmadan ürünlerin özellikleri güncellenebiliyor.

Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünlerinde yeni Windows Gadget (akıllı masaüstü araçları) özelliği de bulunuyor. Bu akıllı araçlar, Windows Vista ve Windows 7 içindeki Windows Masaüstü üzerinde bulunan arayüzün bir bileşeni olup, ürünün ana özelliklerine hızlı erişim sağlıyor. Windows Gadget, bilgisayarın güvenlik durumunu görüntülüyor, bir dosyanın farenin bir kez tıklatılmasıyla taranmasını sağlıyor ve bir uygulamanın Güvenli Çalışma modunda başlatılabilmesine olanak sağlıyor.

Virüslü bilgisayarı kurtarmak

Diğer bir yeni özellik de ürün kurulum disketinin, çalıştırılabilir bir işletim sistemini indirmeye gerek kalmaksızın virüslü bir bilgisayarda çok çeşitli tarama veya kurtarma olanakları sunan bir kurtarma diski olarak kullanılabilmesidir. Kaspersky Internet Security 2011 ve Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünlerindeki önemli ve yenilikçi bir başka özellik ise, genelde antivirüs çözümlerinin dağıtımına karşı koymaya çalışan rootkitler gibi karmaşık tehditlerin bulaştığı bir bilgisayara kurulabilir olmaları gösterilebiliyor.

Kaspersky Internet Security 2011 kullanıcının internette gezinirken güvende olmasını sağlayan yeni ve güncellenmiş işlevlere sahip. Kaspersky Internet Security 2011, uygulamaların ve verilerin korunmasını ve ebeveynlerin çocuklarının internet faaliyetlerini kontrol edebilmesini sağlıyor. Benzersiz Güvenli Gezinme modu sayesinde her internet bağlantısı taranıyor ve zararlı bağlantılarla kodlar içeren web sitelerine erişim otomatik olarak bloke ediliyor.

ICQ ve MSN'de de koruma

2010 ürün grubuna ilk kez dahil edilen kum havuzu (Sandbox) teknolojisi daha da geliştirildi. Web Siteleri için Güvenli Çalışma modu size web sitelerini güvenli bir sanal tarayıcıda çalıştırma olanağı veriyor. Uygulamalar için Güvenli Çalışma modunda ise hem şüpheli uygulamalar hem de web siteleri açılabiliyor. Her iki modda da bilgisayar kaynaklarına kısıtlı erişim vardır. Yeni sürümde Uygulamalar için Güvenli Çalışma özelliği sayesinde kullanıcılar tüm uygulamalar için ayrı bir Güvenli Masaüstü açabilir veya bağlam menüsünü kullanarak belirli bir uygulamayı Güvenli Çalışma modunda çalıştırabiliyor.

Kaspersky Internet Security 2011 çocukların sosyal paylaşım sitelerine, anında mesajlaşma sistemlerine (ICQ, MSN) ve belirli programlara erişimini kısıtlayan oldukça gelişmiş bir Ebeveyn Kontrolü modülü içeriyor. Ayrıca dosyaların indirilmesini ve kişisel verilerin aktarılması da kontrol edilebiliyor.

Kaspersky Lab tüketici ürünleri hakkında ayrıntılı bilgiye www.kaspersky.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

mace gectim kurtuldum su sacmaliklardan cok sukur..

yazılmamış ama ben söyleyim sürüm ingilizce türçe çıkmamış daha

Sayın Murat Göçe
2010 463 sürümünden buyana Türkçeleştirme işlemlerini bitirdiniz. pure ve 2011 ürünleriniz uzun zamandır alfa-beta ve final sürümüyle elinizdeydi neden bu uzun sürede bir Türkçeleştirme çalışmasında bulunmadınız. Anlaşılan Türkiye ofisi sadece pazarlamadan sorumlu olup bünyesinde sadece pazarlamacı barındırıyor.
Umuyorum hakkınızda yazılan haberleri takip etmeyi ihmal etmez bu yorumu okursunuz.

Kaspersky ürünleri gidip yurtdışı sitelerden alacağım tabi ki bir yıl onra yine norton olmazsam

lisanslı kasperky ve norton 360 kullandım.arkdaşlar norton 360 v4.0 mükemmel diyebilirim. sistem kaynaklarını sömürmüyor. spy sweeper ile mükemmel ikili :)

hayatımda kaspersky kadar, bilgisayarı kasan bir başka güvenlik yazılımı görmedim arkadaş.

türkçesi çıksın alıcam

yükledim pc yi çok kasıyo öbür sürümlere göre

"yükledim pc yi çok kasıyo öbür sürümlere göre"
****************************************
bende ilk yükleyince tırstım.pc adım atamıyor.sonra düzeldi ne hikmetse.2009 lisansın bitimine 6 gün vardı onunla aktive ettim.sorunsuzca.meraklı

bana göre kaspersky dosya yükleme ve kopyalama konusunda bilgisayarı aşırı yavaşlatıyor.tarama yaparken nerdeyse bilgisayarda pek bir işlem yapılamıyor.masaüstümde lisanslı kis diz üstünde lisanslı norton internet sec var ve arada bariz bi hız farkı var..kesinlikle nortonu öneririm her konuda..

kaspersky den saglamı yok bide kasmasa son cikar surumleri 2 yıldır

p4 pc turkıyede genede standart kullanılmıyor avrupada americada cope mı attılar bunları =) adamlar sankı herkes i7 kullanıyormus gıbı yazılım yapıyorlar

kaspersky da performans istiyorsanız tarama ayarlarını biraz düşürün. manuel tarama ve tam tarama ayarları varsayılan kalabilir. yeni ve değiştirilmiş dosyaları tarasın, şüphe ettiğiniz dyrumda detaylı tam tarama yaparsınız. benim kasperskyda gıcığıma giden şey tarama %99 a geliyor hala 1 saat var deyip taramanın 1 saat daha sürmesi oluyor:)
norton 360 v4 çok daha rahat taradığını farketmezsiniz.

neden en son kaspersky nin türkçe sürümü yayınlanıyor bizde para verip alıyoruz

kaspersky 2011'i kullanmaya başladım pc yi 2009 ve 2010 gibi kasmıyor

3 yıldır Kaspersky İnternet Security kullanıcısıyım.İnternette gezinirken gözüm arkada değil. Bu virüs programını herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.Niye boşa para vereyim diyen arkadaşlar, zaten virüs bulaşmış bilgisayarınızı bilgisayarcıya götürüp format attırdığınızda en az 20 TL alıyor.Zaten KİS te 60 lira falan.Herkese virüssüz günler dilerim...

bence kaspersky ınternet securıty 2011 deyil bakın arkadaşlar avast ınternet security 5 yeni çıktı ama avast antivirüs 5 free ama avast ınternet security trial olarak çıktı tamam ama bir japon biri elindeki programla avas ınternet security 5 e lisans uyguluyo aynen şöyle
lisansın bitiş tarihi 1970.02.02 isterseniz siteyi verebilirim hemde bu lisansla hem sorunsuz güncelleme yapıyor hatta 1 numara koruma hemde bilgisayar açılınca bilgisayardaki her şeyi hızlıca tarıyor hiç kasmadan bence avast ınternet security :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play