Kaspersky Anti-Virus 2009 ödüle doymuyor

Kaspersky Anti-Virus 2009'un proaktif koruma özelliği bir kez daha en yüksek puanla ödüllendirildi.

Kaspersky Anti-Virus 2009 ödüle doymuyor

Güvenlik içerik yönetim çözümlerinin geliştirilmesinde önde gelen yazılım şirketi Kaspersky Lab ödüle doymuyor. Yeni ürünü Kaspersky Anti-Virus 2009'un proaktif koruma özelliği, AV-Comparatives Test Laboratuarları tarafından bir kez daha en yüksek puanla ödüllendirildi. AV-Comparatives'in Şubat ayında gerçekleştirdiği ilk test raporunda da ödüle layık görülen ve en yüksek dereceyi alan Kaspersky Anti-Virüs 2009, yapılan ikinci testte de en güncel zararlı yazılımların sezgisel olarak saptanmasında minimum sayıda yanlış alarm vererek üstün performans gösterdi.
Henüz antivirüs veritabanlarına kayıt edilmemiş yeni zararlı programların belirlenmesini sağlayan proaktif koruma özelliği, zararlı yazılım sayılarının ve güncellemelerinin günden güne artması nedeniyle büyük önem taşıyor.

Günümüzde bir antivirüs çözümünü değerlendirmek için kullanılan en önemli kriterlerden birisi de sezgisel saptama seviyesi. Bu seviye herhangi bir imza kaydı bulunmayan zararlı yazılımların saptanma yüzdesine göre hesaplanıyor.

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Kaspersky Anti-Virus 2009 ödüle doymuyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir