Kaspersky'den hack açıklaması

Kaspersky Lab web sitesine yapılan hacker saldırısı ile ilgili resmi açıklama yaptı. İşte o açıklama

Kaspersky'den hack açıklaması

Dün yayınladığımız haberimizde, Kaspersky'nin ABD sitesinin bir bölümünün, kısa süre için bir hacker tarafından ele geçirildiğinden bahsetmiş; güvenlik devinin bu sorunu çok kısa bir sürede çözdüğünü ve hiçbir müşteri bilgisinin hacker'ın eline geçmediğini bildirmiştik. Merkezi Moskova'da bulunan Kaspersky Lab da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz:

Kaspersky Lab'ın A.B.D. sitesine başarısız hacker saldırısı

Lider içerik güvenliği yönetim sistemleri geliştiricisi Kaspersky Lab, firmanın ABD'deki resmi web sitesi usa.kaspersky.com'u hedef alan bir ağ saldırısının önüne geçti. Hacker'ların web sitesinde bulunan erişimi kısıtlanmış bilgilere ulaşma çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Kasperky Lab tarafından yapılan açılamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin sitedeki kullanıcı verilerine eriştiklerine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Saldırı sonucunda usa.kaspersky.com web sitesinin bir bölümünde bulunan güvenlik açığı farkedilirken, firma personeli sorunun çok kısa bir süre içerisinde giderilmesini sağladı.

Açıklamada, usa.kaspersky.com sitesinde belirlenen güvenlik açığının firmanın resmi web sitesi www.kaspersky.com dahil olmak üzere Kaspersky Lab'ın internet üzerindeki diğer lokal sitelerini ise etkilemediği belirtildi.

Yapılan açıklamada, şirketin güvenlik uzmanlarının olayı incelemeye devam ettikleri bildirildi. Bununla birlikte gelecekte olabilecek benzer saldırılardan şirket kaynaklarının zarar görmemesi için Kaspersky Lab'in bütün resmi web sitelerinin yoğun bir güvenlik denetiminden geçirildiği ve bir seri teknik ve hukuki önlemin geliştirildiği ifade edildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

kaspersky ne yapsın, hepimiz bildiğimiz kadar yaşıyoruz.

"Hacker'ların web sitesinde bulunan erişimi kısıtlanmış bilgilere ulaşma çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Kasperky Lab tarafından yapılan açılamada, saldırıyı gerçekleştirenlerin sitedeki kullanıcı verilerine eriştiklerine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi." Herhalde böyle diyecekler.Bilgiler çalınsa bile bilgileriniz çalındı mı diyecekler ? Zaten böyle bir şey derlerse(ki hayatta demezler) kaspersky kullananlar veya almayı planlıyanlar kaspersky almazlar daha kendi serverlarındaki güvenliği sağlamadan müşterilerine nasıl güvenlik sağlayacaklar ??????

başarısız olduğuna emin misiniz?

Reklamın iyisi kötüsü olmaz!

Sen postu deldirdin bi kerem :) Ne anlatsan boş

haha.bunlar daha kendini koruyamıyorlar milleti nasıl korusunlar.tek gerçek ESET NOD32

bi kere kırdılar girdiler mi, ne kadar yazsalar da insanların gözünde itibarı kaybettiler. kendilerini koruyamayan bizi mi koruyacak

kaspersky saltanatı sona eriyor az kaldı

Asıl sorun bir güvenlik sirketinin böyle bir acıklama yapması zorunluluğu. bence tamam her zaman her sirket icin gecerli bir olay ama böyle bir acıklama yapmaları olayın doğru olduğunu ve boyutununda acıklandığından daha fazla olduğu düsüncesi ağırlık kazandı bende.bir taraftanda komik tabi :) kaspersky ortalama bir güvenlik sunarken bizlere kendisinede aynı sekilde davranıyor.
ironik !

Asıl sorun bir güvenlik sirketinin böyle bir acıklama yapması zorunluluğu. bence tamam her zaman her sirket icin gecerli bir olay ama böyle bir acıklama yapmaları olayın doğru olduğunu ve boyutununda acıklandığından daha fazla olduğu düsüncesi ağırlık kazandı bende.bir taraftanda komik tabi :) kaspersky ortalama bir güvenlik sunarken bizlere kendisinede aynı sekilde davranıyor.
ironik !

Acımadıki, acımadiki gibi bi açıklama.

Kendilerini Koruyamayan Bizi Nasıl Korusun Bunu Yazan Zihniyet At GÖZLÜKlerini Bırak Bi Kenara.

ağ saldırısının önüne geçti neregeçti delik deşikoldu alınan bilgiler int dolaşıyor.

arkadaşlar kaspersky web site kormu hizmeti vermiyor, pc koruma hizmeti veriyor, dünyada hacklenmeyecek site yoktur site hacklemeyle kaspersky ününden bişey kaybetmez zamanında nod32 de nortonda hacklendi bunlar bunların hiçbiri antivirüs şirketlerini beceriksiz durumuna getirmez.

Valla artık ne yaparlarsa yapsınlar,karizma gitti bir kere

rezil bunlar yaaa.uhauhahua.NOD32 kullanın.yazıktır raminize.nod32 kullanın virüsleri yakalasın,pc nizi rahatlatsın.

@rasso Eset te hacklendi :)

kasper sky dünyada en ii 2 virüs programıdır nod 32 de ne oluyor trojan yiyor..:)

Kesin rakip firmaların oyunu bu ! Sonuna kadar KsperSky !

nod32 kullanın her virüsü yakalıyo

hehehe onlara tavsiyem panda internet security 2009 kullansınlar 2 seneden beri mükemmel ötesi koruma sağlıyo nod flian yalan bence

orj panda aldım. hiç bişeye yaramıyo virus girmiş bi exe kuruyom 10dk sonra calısmıyo kendı kendıme dıyom bu panda programları yiyo herhalde :) sonra bı format kaspere gectım canavar gibi antivir.

bence en iyi program nod32.Bilgisayarımı tarattim kaspersky ile hiçbirşey bulamadı ama nod32'yi yükledim ve 39 tane trojen buldu.Aradaki farkı size bırakıyorum bence forever nod32!!!

haber doğru ama kaspersky çok güzel bir virüs pro.
herkezin kullanmasını tavsiye ederim

bencede rakip bir firmanın oyunu bencede KSPERSKY ve en iyi virüs programı

eset vardı hiç bi işe yaramıodu ama kis 2009 kurdum müthiş bilg. mavi ekranı kesti

"...virus girmiş bi exe kuruyom 10dk sonra calısmıyo kendı kendıme dıyom bu panda programları yiyo herhalde :) ..."

Bu nasil yorumdur ya rabbim, gece gece guldurdun beni be :)))

kaspersky en iyi . başka görmedim. ama güncel ve lisanslı olmayan bir antivirus programı kullanıp ahkam kesmeyin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play