Kaspersky 'ileri seviye' ödülünü kazandı

Kaspersky Anti-Virus, antivirüs karşılaştırma testinde önemli bir başarıya daha imza attı...

Kaspersky 'ileri seviye' ödülünü kazandı

AV-karşılaştırma eksperleri, 20 farklı geliştiricinin piyasaya sunduğu çözümlerini Windows XP, Service Pack 3 kullanan bilgisayarlarda test etti. Testte kötü amaçlı yazılım koleksiyonu kullanılarak, her ürünün bu kötü amaçlı yazılımları yakalama oranı, ürettiği yanlış pozitiflerin sayısını ve tarama hızı test edildi. Test sırasında kullanılan kötü amaçlı yazılımların toplamı ise son 6 ayda toplanan dosyalardan oluşuyor.

Test sonucunda, Kaspersky Anti-Virus 2011 ürünü testi başarıyla geçti ve "İleri Seviye" ödülünü kazandı. Ürün, test için sektör ortalamasının oldukça altında bir rakam olan sadece 12 yanlış pozitif üretti. Kaspersky Lab'in küresel bulut-bazlı kötü amaçlı yazılımları saptayan Kaspersky Güvenlik Ağı'ndan edinilen bilgiye göre, bu yanlış pozitiflere bağlı olan 12 dosya, özellikle Kaspersky Lab kullanıcılarının bilgisayarlarında neredeyse yok denecek seviyede az çıktı. Ürünün yakalama hızı ise %97 seviyelerinde seyrediyor.

Kaspersky Lab Kötü Amaçlı Yazılımları Araştırma Birimi Başkanı Nikita Shvetsov "Ürünlerimizi optimize etmek için olağanüstü bir çalışma gösterdik ve bu çalışmamızın AV-karşılaştırma testine yansımasından oldukça mutluyuz. Yine de 'Zero-day', 'Real-World' veya 'Dynamic' testleri gibi kötü amaçlı yazılım saldırısı sırasında kullanıcıların durumunu simüle eden testlere yoğunlaşılmasını tavsiye ediyoruz" dedi. Shvetsov sözlerine "Testlerde az sayıda kötü amaçlı yazılım olmasına rağmen, antivirüs ürünlerindeki bütün teknolojileri ve koruma seviyelerini denetleme yeteneğine sahip" diyerek devam etti.

Test sonuçları hakkında daha fazla bilgi için http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_od_feb2011.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

hiç şaşırmadım. Kaspersky en iyisi. senelerdir kullanıyorum.

baba bunda bişi yokki ;Kaspersky dedinmi aklına ruslar geliolar kendileri yazdıkları için çoğu virüsleri doğal olarak ta bu kadar iyi bir performans sergiliyor.

Böyle testlere aldırmamak lazım unutmayalım ki sağdece bilinenlerin %97 sini yakalıyor ya bilinmeyenlerin?

kesinlikle en iyisi ama biraz daha az kaynak kullanıp makineyi rahat bıraksa :-) çok şey mi istiyoruz :-)))))

Hakettiği ödülü almış Kaspersky :)

bencede hakediyor...işini ciddi yapıyor.tenzih ederek diğerleri yapmıyor anlamında kullanmayın...meraklı

Sistemi çok iyi koruyor ama anasını ağlatıyor aynı zamanda :D

çok kasıyo yaa 42 megabayt sistem emiyo

4gb bellek var sanki 2gb ile çalışıyorum. O kadar kasıyor yani. Silip attım. PC kendine geldi valla.

bu karpersky programı galiba yalnız benim pc yi kasmıyor yada kasamıyor xD

Adamlara boşuna "king" demiyoruz... :)

sadece sen king diyorsun biz iyi yada süper diyoruz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play