Kaspersky Internet Security'e prestijli ödül

Kaspersky Internet Security, en üst düzey ödüle layık görüldü.

Kaspersky Internet Security'e prestijli ödül

AV-Comparatives Performans Testi, çeşitli kullanıcı senaryolarında güvenlik çözümlerinin bilgisayarın performansı üzerindeki etkisini inceleyen olağan bir çalışma. Uzmanlar, dosyaları kopyalarken, veri arşivleri oluştururken, uygulamaları yüklerken, Office ve PDF belgelerini açarken ve çevrimiçi kaynaklardan dosyalar indirirken bilgisayarın performansındaki değişiklikleri izlediler. Sonuçların mümkün olduğunca güvenilir olmasını sağlamak için sonuçların sağlaması yapıldı; sistem performansı uzman PCMark 8 uygulaması kullanılarak ölçüldü. Test serisinin sonunda Kaspersky Internet Security 165,7 puan elde etti ve en az kaynak kullanan çözümlerden biri olarak ödüllendirildi.

Tüm testler 4 GB RAM ve SATA II sabit diskli, varsayılan ayarlar altında Microsoft Windows 8 Pro 64-bit işletim sistemi çalıştıran Intel Core i5 işlemcili bilgisayarlar üzerinde gerçekleştirildi. Teste katlan güvenlik çözümleri tamamen güncellenmişti ve kendi bulut hizmetlerini kullanabiliyorlardı. Testler sırasında uzmanlar, ürünlerin performanslarının özelliklerini dikkate aldılar; çünkü bazı senaryolarda denetim sadece antivirüs motoru dosya ile ilk karşılaştığında yapılıyor ancak test iki kez tekrarlanıyordu. Böylece nihai sonuçta, ürünün bilinmeyen bir nesneye nasıl tepki verdiği ve ardından verilerle ikinci kez karşılaştığında nasıl yanıtladığı dikkate alındı.

Kaspersky Lab Zararlı Yazılım Engelleme Araştırması Direktörü Timur Biyachiev şu yorumlarda bulundu: "Zararlı yazılımlarla mücadelenin tıp ile çok ortak noktası bulunur. Her ikisi de iyileştirmekle ilgilidir ve her ikisi de aynı temel prensibe sahiptir; zarar verme. Hiç şüphe yok ki siber tehditten koruma seviyesi önemlidir ancak bilgisayarın performansı ve kullanıcının deneyimi de güvenlik çözümü tarafından sekteye uğratılmamalıdır. Kaspersky Lab bu konuya önemle eğilmiş ve bu performans testlerinin sonuçları da bunu onaylamıştır." 

Kaspersky Internet Security, farklı platformları mevcut siber tehditlere karşı korumak için tasarlanmış bir çözüm olan Kaspersky Internet Security - Çoklu Cihaz çözümünün bir parçası. AV-Comparatives, Kaspersky Internet Security'nin sistem kaynaklarını düşük kullanımını onaylayan yegane şirket değildir: 2014 yılında çözüm, Alman araştırma enstitüsü AV-Test tarafından üst düzey En İyi Performans Ödülü'ne layık görülmüştü.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Yalana bak,deli gibi kasıyor son model bilgisayarı bile.

@01 Ağustos 2015 18:13 alakası yok 2gb ram kasma yok bilgini güncelle

@01 Ağustos 2015 18:13 yalanını yesinler. son model bilgisyar dediğin acaba ne. i3 540 3gb ram ile çok rahat kullanıyorum. daha ne olsun.

@01 Ağustos 2015 18:13 o kadarda değil bende kasmıyor hatta fark bile olmuyor tarama zamanları hariç oda herbirinde olur bir önceki sürüm kasıyordu ama 2015 kasma yok

@01 Ağustos 2015 18:13 aynen i7 işlemci 8 gb ram kasıyor ölüyor pc

@02 Ağustos 2015 18:26 bende i5 işlemci vede 8 gb ram var ama yavaşlama yok

yahu güvnelik/ database/ analiz konusunda tamamda performas konusunda harbi saçma geliyor bu ödül

Yoo gayette performansta bir kayıp yaşamadan bilgisayarımı kullanıyorum.

Test kapsamında kullanılan bilgisayarlardan daha donanımlı bir PC kullanmama rağmen Kaspersky Internet Security 2015 güvenlik açısından iyi olsada performans açısından kesinlikle bir PC düşmanı. Henüz Nisan ayı ortalarında yüklememe rağmen PC'de donmalar, tutarsız bir şekilde komut algılamalar ve aşırı şekilde ısınmalar meydana geldi. Ayrıca virüs imza veritabanı güncellemeleri yapınca son 2 haftadır program tamamen ense yapıyor. Kayıt defteri birleştirme işlemi yapmadan çalışmıyor.!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir