Katlanabilir monitör 2007'de pazara sunulacak

Katlanabilir monitörler sizce ne zaman hayatımıza girecek? Emin olun düşündüğünüzden çok daha önce.

Philips 2007 yılı içerisinde katlanabilir monokrom (siyah-beyaz) monitörlerin seri üretimine başlamak istiyor. Hollandalı elektronik devi 5 inçlik ekranların üretimini bir yan kuruluşu olan Polymer Vision şirketi üzerinden yapacak.

Philips, 2005 IFA fuarında, katlanabilir ekrana sahip Readius kod adlı bir el bilgisayarının prototipini sergilemişti (bkz. üstteki resim). Yüksek kontrast değerine sahip ekran basılı kağıda çok yakın bir okuma rahatlığı sunuyordu.

Kolay taşınabilir olması ve sunduğu okuma rahatlığı sayesinde, katlanabilir ekranın kağıdın ve dolayısıyla geleneksel gazete ve dergi formatının yerini alıp almayacağı tartışma konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bakalım ne zaman bize ulaşacak; daha yıllar önce Chip'te bu ürünü ilk defa görmüştüm...

Benim gibi sagda solda e-book okuyan sırf bunun icin pda almayı düsünenler icin ideal.Kesinlikle çok tutacak bunlar.İnanıyorum.
Fiyat olarak da uygun olursa belki bizde bir cebimize koyarız :D

Süper bir buluş düşünsenize birde buna uydu bağlantısı eklenecek nerde olursanız olun mail,gazetelere ulaşabilicek hatta son dk haberileri bile anında okuya bileceksiniz ve katlanabilir olduğun küçük bir alet her dk yanınızda taşıyabiliceksiniz bu ürüne gerçekten sahip olmak istiyorum ama tabi iyice geliştikten sonra :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir