Kaybolan Android uyarılarını geri getirin!

Bir Android sistem bildirimini yanlışlıkla sildiniz ama ona ulaşmanız gerekiyor... İşte bunun yolu!

  • Cem Şancı
Kaybolan Android uyarılarını geri getirin!

Android Lollipop ile gelen yeni bir özellik, dikkat etmeden geçiştirdiğimiz, yanlışlıkla sildiğimiz sistem bildirimlerine tekrar, üstelik toplu halde ulaşmayı mümkün kılıyor.

Yapmanız gereken çok basit: Ekrana uzun süre basıp Widget'lar seçeneklerini açtıktan sonra, Ayarlar Kısayolu simgesini ana ekrana taşıyın. Karşınıza, kısayolun nereye gideceğine dair bir liste çıkacak. Listeden Bildirim Günlüğü'nü seçin. 

Bu noktadan sonra ana ekrana, bildirimlere toplu halde ulaşabileceğiz bir kısayol eklenecek. Artık bu kısayola basarak tüm bildirimleri, Bildirim Günlüğü isimli bir ekranda görebileceksiniz. Böylece bir uyarıyı yanlışlıkla silmişseniz veya eski bir uyarıya ulaşmanız gerekiyorsa, kolayca amacınıza ulaşabileceksiniz...

Bu özelliğin "stok Android 5.0'da çalıştığını söylemekte de yarar var. Bazı üreticilerin modifiye ettiği Lollipop'larda bahsettiğimiz kısayolu kullanma şansınız olmayabilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Buradan sesleniyorum Google'a. Lütfen silinen mesajlar içinde böyle bir seçenek sunulsun. SMS önemli bir haberleşme yolu ve geri getirme şansımız olmalı.

Sadece androidde

Bu dediginiz ozellik kitkatta da mevcut zaten hemde dediklerinizi uygulayinca onda da oluyor

Htcde yok.Layout ve widgetleri farklı.

Widget'larda ayarlar kısayolu çıkmıyor ne yapacağım acaba

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play