Kayıp evcil hayvanların adresi, Moofio

Moofio, kayıp evcil hayvanların bulunabilmesi için uygulama içerisinde "kayıp-bulunan" bölümüyle hizmet veriyor.

Kayıp evcil hayvanların adresi, Moofio

Bir evcil hayvan kaybolduğunda eskiden başvurulan yöntemler; ilan asmak, veterinerlere haber vermek, sokak-sokak dolaşmak iken, artık dijital bir dokunuşla birlikte sosyal medya paylaşımlarına dönüştü.

Türkiye'nin evcil hayvanlar için geliştirilmiş en kapsamlı mobil sosyal ağı Moofio'nun kaybolan evcil hayvanlar için uygulama içinde sunduğu  "kayıp-bulunan" bölümü büyük ilgi görüyor. Bu bölüm içerisinde kullanıcılar, kayıp evcil hayvanlarının fotoğrafını ve bilgilerini paylaşarak yardım isteyebiliyor. Lokasyona göre de belirleme yapabilen hayvan sahipleri Moofio kullanıcılarının güç birliğinden yararlanabiliyor.

Moofio Kurucu Ortaklarından Can Aksoy konu ile ilgili olarak;

"Moofio'yu tasarlarken evcil hayvanların ve evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarından yola çıktık. Tek bir uygulama altında tüm ihtiyaçlara çözüm olmak istedik. Kayıp-bulunan bölümü bizim için oldukça önemliydi ve bu hizmet ile Moofio kullanıcılarının gücünü ortak bir amaca dönüştürmek istedik. Benzer durumlarda Moofio üyeleri güçlü bir ekip haline geliyor ve herkes kendi evcil hayvanı kayıp olmuş ruhuyla hareket ediyor. Çok etkileyici ve başarılı sonuçlar görüyoruz.

Moofio kayıp-bulunan bölümünde 6 ay içinde 50'den fazla evcil hayvan kayıp ilanı paylaşıldı ve bunların yüzde 10'u mutlulukla sonuçlandı. Bu gerçekten bizler için gurur verici. Moofio kullanıcılarına  bu vesile ile çok teşekkür etmek istiyorum ve daha çok hayvanseveri Moofio'ya davet ediyorum.

Kayıp-Bulunan bölümümüzü, sahiplendirme – misafir ev bulma -   sor ve öğren bölümleri takip ediyor," dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu projeyi olağanüstü destekliyorum. Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesi, Wikipetia'sı, PetHaber, il il veteriner sayfaları, uzmanlardan videolar, uzmanlara soru sorma imkanı, anket, petstore/drugstore/emergency bölümleri, üyeleri kaynaştırma aktiviteleri, üyelerden veya barınaklardan pet sahiplenmek isteyenler için pet tanıtımı, ayın pet'i, ayın vet'i, ayın hayvanseveri, günün/ayın resmi, günün/ayın videosu, günün pet fıkrası, ilginç anekdotlar, komik videolar... Hmm, harika bir site olabilir.

Bir de o sitede iki önemli uygulamaya ihtiyaç var: 1) Pet'lerin sağlık bilgilerinin ve sağlık belgelerinin takvim üzerine kaydını sağlayacak bir web uygulaması 2) Aşı ve kontrol tarihleri geldiğinde pet sahibini email ile uyaracak bir web uygulaması. Diğer taraftan sitenin bu akşam saydığım tüm özellikleri sunacak harika bir Android ve iOS Uygulaması olması gerekiyor. Siteyi ve var olduğunu düşündüğüm uygulamaları iyice inceledikten sonra bu site ile ilgili bir blog yazısı yazacağım...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play