Windows kayıt defterinizi yedekleyin

CHIP Online, Windows kayıt defterinizi nasıl yedekleyeceğinizi özel ipuçları ile açıklıyor.

6 farklı yöntemle kayıt defterinin yedeklenmesi

Bu başlangıç kılavuzunda Kayıt Defteri üzerinde değişiklik yapmak zorunda kalmayacak veya sisteme zarar verecek bir işlem yapmayacaksınız. Tek yapacağınız arka planında çalışıp sistemi ayakta tutan bu sistemle tanışmak.

Donanım ayarlarınızdan işletim sistemi ayarlarına kadar birçok ayarı içerisinde barındıran Windows Kayıt Defteri, aslında Windows'da gördüğünüz klasörlerin yapısına benzer bir görünüşe sahiptir.

Her bir klasörün altanahtarı bulunan kayıt defterinde altanahtarla ilgili isterseniz bir örnek verelim: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows yolu izlendiğinde buradaki 'Windows' Microsoft'un altanahtarı olurken, 'Software' ise HKEY_LOCAL_MACHINE anahtarının bir altanahtarı olmaktadır.

Windows Kayıt Defterinden biraz bahsettikten sonra şimdi isterseniz asıl konumuza geçelim ve Windows Kayıt Defterinin nasıl yedeklendiğini görelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

arkadaşlar register mechanic programını. bu program register yedeklemiyor ama hatasız düzenliyor. bilgisayara önemli katkı yapıyor benden demesi ben kullanıyom memmunum

"REG EXPORT KeyName FileName
Keyname ROOTKEY\Subkey (sadece yerel makine için)
ROOTKEY [HKLM|HKCU|HKCR|HKU|HKCC]"

Bunları niye türkçe yazmadın. Biryerden gördün kopyaladın buraya yapıştırdın konu uzasın diye aşağıdada tek tek açıkladın.

Bir türlü anlamıyorum. Türkçe Windows kullananlarda bu mesajlar türkçe geliyor. millet türkçe kullanıyor türkçe konuşuyr siz hala ing ce yazıyorsunuz.

REG EXPORT AnahtarAdı YedekDosyaAdıVeYolu
AnahtarAdı KökAnahtar\Subkey (sadece yerel makine için)
KökAnahtar [HKLM|HKCU|HKCR|HKU|HKCC]

demesi zormu.

karsimiza gelen kayit penceresinde yedekleme dosyaniza bir isim vermeyide unutmayin(yukarida belirtilmemis).Daha sonra ihtiyaciniz old. bu isimle arayip bulacaksiniz,onun için bir köseye not alın.

2. üyeliği nasılalçaz

Şu anda kadar gördüğüm en iyi yedekleyici program bu. Üstelik birkaç defa başıma geldiği için biliyorum: zararlıların engelleyemediği tek geri yükleyici program bu.
Ki bayağı bir araştırma da yapmıştım zamanında.
aynı virüsün girdiği iki bilgisayarımdan birini bununla kurtardım. diğerinde ise yoktu o zamanlar ne yazık ki
Virüs antivirüsü kapatıyor anti zararlı hiçbir programın açılmasına, yüklenmesine, güncellenmesine izin vermiyor hatta dosyalarını bozuyor. antivirüs sitelerine girmenize de izin vermiyor. güvenli kip de açılmıyor.
ERUNT tüm bunları 5 saniyede geri yükleyerek halledebiliyor.
kullanıp kullanmamak size kalmış

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir