Kendi evinizde bir UFO detektörü yapın!

Uzaylılar geldiğinde bundan ilk siz haberdar olmak ister miydiniz? Tek ihtiyacınız olan bu şema!

  • Ümit Öncel
Kendi evinizde bir UFO detektörü yapabilirsiniz!
Büyük resmi görmek için tıklayın...

Uzaylılara inanmıyor olabilirsiniz. Ama eğer gerçekten Dünya dışı akıllı yaratıklar varsa yine de geldiklerini herkesten öğrenmekten zarar gelmez. Bunun için tek ihtiyacınız olan bir elektro manyetik alan alarmı. Üstelik böyle bir cihazı yapmak için ileri seviye teknik bilgiye de ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız olan bir şema. Ve işte bundan tam 43 yıl önce hazırlanmış bu sayfada da görmekte olduğunuz şema tam olarak bu işe yarıyor...

Bir dönemin popüler dergilerinden biri olan Flying Saucer Review'ın 1968 yılında yayınlanan sayısında Colin McCarthy imzası ile yayınlanan bir yazıda "McCarthy UFO Detektörü" detaylı bir şekilde anlatılmış ve bu detektörü evinde yapmak isteyenler için bir de şema eklenmiş.

McCarthy'nin iddiasına göre bu cihaz çok düşük elektro manyetik değişimleri bile algılayabiliyor ve bu sayede uzaylıların evinize 1,5 ile 15 km arasında bir mesafeye yaklaştıklarında özel alarmı ile bu çok önemli gelişmeden haberdar olmanızı sağlıyor.

İşte size UFO'lara karşı bir erken uyarı sistemi. Denemesi (neredeyse) bedava...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

2012'ye kadar hazırlayım bende bir tane bari...

2 yumurta
3 bardak un
1 kaşık şeker

Öyle bir yazmışınız ki sanki kek hazırlıyacağız :)

ya yaptıktan sonra zangır zangır ötmeye başlarsa günümüzdeki elektromanyetik alanlardaki değişimin 43 yıl önceki ile aynı olduğunu hiç sanmıyorum.

çok ufak ama görüntü okunmuyor ki

buradaki transiztörler üretimeen kalkti. germanyum transtörler yok artik.

elektromanyetikle doğrudan alakalı olduklarını kim söylediki...

bitane köpek alın hem sevimli hem erken uyarı sistemi hem koruma hemide ufo lara karsı uyardığı hollywood flimlerinde denendi :P

Travis - Side klibindeki cihaz aklıma geldi haberi okuyunca. :)

birileri hazırlasın satın alalım cep telefonu uyarısı alırız habire unutmayın bu nu devre dışı bırakıcı çalışmayı görmek isterim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play