Kendi gelmedi, sahtesi geldi!

Android'e gelmesi heyecanla beklenen uygulama daha gelemeden sahtesi geldi; ortalık karıştı!

Kendi gelmedi, sahtesi geldi!

BlackBerry platformuna özgü anında mesajlaşma yazılımının kendisi Android'e gelmeden sahtesi geldi ve Android kullanıcılarını faka bastırdı.

Eski adıyla RIM yeni adıyla BlackBerry kendisiyle aynı adı taşıyan akıllı telefonların vazgeçilmez anında mesajlaşma yazımı BlackBerry Messenger'ın (BBM) Android ve iOS sürümleri üzerinde çalışırken, Google Play'de ortaya çıkan sahte bir yazılım çok sayıda Android kullanıcısını kandırmayı başardı. Geliştirici ismi olarak RIM adını kullanan biri veya birilerinin geçtiğimiz hafta Google Play'e yüklediği yazılım, BMM adını kullanarak yüklendiği cihazların internet tarayıcılarının ana sayfalarını değiştirme ve link ekleme gibi istenmeyen bazı faaliyetlerde bulunuyor.

BlackBerry logosu ve ikonlarını kullanmayı da ihmal etmeyen sahte BBM yazılımı, Google tarafından kullanıcı şikayetleri doğrultusunda Google Play'den kaldırılmadan önce 100 bin indirilme sayısına ulaşmış. BlackBerry tarafından geliştirilen gerçek BBM'in ise bu sene içinde Android ve iOS kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

şu markete bi el atın ya bu nedir ayıptır

Android ve İos kullanmış biri olarak söylüyorum, şunu kabul etmek lazım en gelişmiş işletim sistemi android en gelişmiş uygulama mağzası ise itunes :)

Play Store'a "Windows 8" adında 2GB'lık bi uygulama atsam geliştirici ismi olarak da "Microsoft Developer Center" falan yazsam 1 dolardan 50 bin doları en fazla bir haftada cebe indiririm. Sonrasında da uygulama silinir ben paranla kalırım :)

google tarlayı sürmüş koyvermiş naparsanız yapın diye böyle şey mi olur ya

Adamların markete ilgisi yok ki. Bir de apple'ın markete bak. Çok eksiği var gogılın.

Gel gel gel "App Store" gel :)

neyse ki ben daha çıkmadığını bildiğim için indirmek gibi bi hata yapmadım :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir