Kendi kendini şarj eden piller geliyor

Bu pilleri şarj etmek için özel bir şarj cihazına ihtiyacınız yok; sadece güneş size yeter...

  • Selim Öztürk
Kendi kendini şarj eden piller geliyor
Suncat Solar Battery: Bu piller kendi kendini şarj edebiliyor!

Kullanıcıların en büyük problemlerinden biri olan pil sorunu, yıllardan beri çözüme kavuşturulmayı bekliyor. Aslında bu paralelde bazı gelişmeler de yok değil: Örneğin şarj edilebilir piller sayesinde kullanıcılar yeni bir pil satın almadan ellerindeki şarj cihazlarıyla pillerini tekrar tekrar şarj edip kullanabilme olanağına sahip.

Ancak şarj edilebilir pilleri kullanan kullanıcıların da şarj cihazlarını her zaman yanında taşıma imkanı olmadığından, şarj edilebilir pillerin içerisindeki enerjinin tükenmesi durumunda kullanıcıların çaresiz kaldığı anlar da olmuyor değil.

İşte tam bu noktada SunCat Solar Battery(SunCat Güneş Bataryası) isimli yeni bir pil tipi, kullanıcıların tüm bu dertlerini ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Bu pillerin en büyük artısı ise güneş enerjisinden faydalanarak kendi kendini şarj edebilmesi. Şimdilik bir konsept çalışması olan SunCat Solar Battery'nin ne zaman seri üretim aşamasına geleceği ise şimdiden merak konusu...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Süper bir pil ama güneş ısısından kaynaklı patlama sorunu yaşanmaz inş. insanlar bunu alıp güneşim alıtına koyucaklar gelince çok ısınmış ve patlamış :) bu sorun aşımıştır inş.

işte bu ,böyle giderse gezegeni kurtarıcaz galiba ,bir de elektrikli araçlar yaygınlaşsa tamamdır .

biçim devriminden sonra uygun alanlarda kullanılabilecek üürnler haline getirilebilir,fiyatı tuzlu olmasa bari.

asla gerçek olamayacak türden bir konsept bu... 3-5 dakikada şarj olacaksa belki.. cebimizde pil gezdirmek boş bir uğraş olurdu, enerji üreten t-shirtler yada ceketler gibi tasarımlar gerek, sürekli güneş görecek omuz bölgelerine göre tasarımlar olabilir mesela.. Güneş enerjisi konusunda özellikle Almanya ve Amerika'da büyük ilerlemeler kaydettiler.. yine bize satacaklar, uyan artık ey devlet! kaçırma bu treni de..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play