Kendi yüklenen Windows 10 can sıktı!

Windows 10'un bazı PC'lerde "önerilen güncelleme" olarak sunulması, can sıkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Kendi yüklenen Windows 10 can sıktı!

Bir sistem yöneticisinin Reddit'te paylaştığı gönderiye göre Windows 10, bazı bilgisayarlarda otomatik olarak yüklenmeye başladı. Sistem yöneticisi, Windows 10'un en az iki PC müşterisinde önerilen güncelleme olarak göründüğünü, bu nedenle otomatik olarak yüklendiğini söylüyor.

Reddit kullanıcısı, Microsoft'un bu hamlesinin işini zorlaştırdığını, böyle bir hareketin Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarını da kızdırdığını düşünüyor. Microsoft'un işletim sistemi bölümünün başındaki Terry Myerson, Windows 10'un 2016 ilkbaharından itibaren önerilen güncelleme olarak sunulacağını söylemişti. Ancak Myerson, yüklemeye devam edip etmeme konusunda kullanıcıya açık bir soru soracaklarının sözünü vermişti.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde ise kullanıcıya Windows 10'a yükseltmekten başka çare bırakılmamış gibi görünüyor. Düğmelerin birinde "Şimdi güncelle", diğerindeyse ilginç biçimde "Bu gece güncelle" yazıyor. Pencereyi üzerindeki X düğmesine tıklayarak kapatmak mümkün olsa da çoğu kullanıcı, Microsoft'un spam siteleri anımsatan bu küçük tuzağına düşebileceğini düşünüyoruz.

Microsoft, kendisine Windows 10'u 3 yılda 1 milyar kullanıcıya ulaştırmak gibi bir hedef koymuş bulunuyor. Firmanın hedefine ulaşması belki çok zor olmayacak, ancak bu tür hamlelerde ısrar etmesi, kullanıcıları Windows 10'a ısıtmak yerine ondan soğutabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

windows hatalarla dolu rezalet bir işletim sistemi

@28 Ocak 2016 14:49 peki sen ne önerirsin linux mu he mac os mu aynı şey başka bişi bşlmşyorum aydınlat beni

Win 10 cogu oyunda sorunlu 8.1e devam. Windowsun oyununa gelmeyin.

@28 Ocak 2016 15:12 sen nediyosun be değişik? git önce adam akıllı işletim sistemi yüklemeyi öğren. düdük seni.

Windows 7 Microsoft un yaptığı be bitirdiği (bitirmekten kastım, tastamam bir ürün olarak geliştirmesini tamamladığı) son işletim sistemi. Windows 10 artık her kullanıcının yeni özellikleri test eden beta-tester a dönüştürüldüğü, yamalarla dolu ve yarım - yamalak bir işletim sistemi olarak tarihe geçecek. Bilmeyenlere de söyleyeyim, Windows 10'un da bir son kullanma tarihi var, yani daha sonra başka başka Windows lar veya tamamen Microsoft un başka bir işletim sistemi ile karşılaşabiliriz.

kullanıcının başka seçeneği mi var ki? zorla bastıracak microsoft eline bir sürü koz var windows10 yeni işletim sistemi desteği vs.

@28 Ocak 2016 15:48 var win 7 ayarlarından win update dosyalarıjı bi şkilde silip yara bozmak

kurmayın arkadaş, benim ikinci bilgisayarım da kurulu çok nadiren kullanırım ama bu haldeyken bile masaüstü kendiliğinden kayboluyor program veya uygulamalar yanıt vermiyor. açılış ve kapanış süresi tam rezalet, yüklediğim 5 oyundan 2 tanesini ancak çalıştırıyor.. kötüler gibi oldum ama öyle değil.. henüz hazır değil, üzerinde daha çok çalışılması gerekiyor.

Abi bi ben yükleyemiyorum. O kadar çok istiyorumki amcak kaç aydır rezervasyonda inen hiç bişey yok.

@28 Ocak 2016 22:07 google windows 10 yaz gelen siteye gir ve kendin indir rezerve bazen işe yaramıyor

VALLA 8.1 E DÖNESİM VAR

@28 Ocak 2016 22:40 buraya yazana kadar dön o zaman neden bekliyorsun

yüklediğim oyunların çogu çalışıyor neden sizde sorun var

@i.y4114 çoğu çalışıyor demişsin yani çalışmayanlarda var... niye inkar ediyorsun?

@subita bende ne kursam çalıştı seni bilmem sen benim bilgisayarı görmeden nerden biliyorsun çalışmadığını sorun yaşadığım hiç bir oyun olmadı

@subita not: çalışmayan yok demedim çoğu çalışıyor dedim

4. millenium faciası... resmen facia...niye bedava sandınız ki?

ancak deneyimli kullanıcılar ve işletmeler fark edebilir Windows 10 ile gelen yenilikleri...Ev kullanıcıları, sadece interneti kullananlar ya da oyuncular için xp-win7-win8 ya da win10 hiç fark etmez. Bütçenize ve beklentilerinize uygun bir bilgisayar alın yada elinizdeki ile mutlu olun. Boş verin sürümler arası farkı keyfinize bakın. Çünkü bu işin sonu yok.... devamı gelir takılmayın........

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost