Keşke olsa dediğimiz 5 şey!

Bu 5 teknoloji gerçek olsaydı, herhalde hayatımız çok daha rahat ve huzurlu olurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Bizi rahatlatacak 5 teknoloji!

Wi-Fi sinyallerini engelleyen duvar kağıdı, yakın zamanda Fransızlar tarafından icat edilmişti. Sistem, Wi-Fi sinyallerinin duvarlarınız dışına çıkmasına engel oluyor, ancak cep telefonu sinyali gibi diğer sinyalleri bozmuyordu. Böylece komşunuzun Wi-Fi bağlantınızı çalması, söz konusu olmuyordu. Peki buna benzer basit fikirler ile teknolojik hayatımızı daha iyi bir hale getirmek mümkün olabilir mi? İşte gerçekleşmesini hayal ettiğimiz bazı teknolojiler.

1. Portre videoyu reddetme: Akıllı ceplerin popüler hale gelmesi sayesinde artık telefonumuzu dik tutarak video kaydedebiliyoruz. Ancak bu videoları en iyi biçimde sadece cep telefonlarımızda seyredebiliyoruz, tablet ve büyük ekranlı TV'lerde ekranınızın büyük bir bölümü boş kalıyor.

Bugünkü telefonların çoğu, onu yan mı yoksa dik mi tuttuğunuzu anlıyor. Dolayısıyla kamera yazılımına eklenece küçük bir kod yardımıyla portre modunda video kaydı engellenebilir. Bu sayede birçok kullanıcının rahatlayacağını düşünüyoruz.

Sonik ses engelleyici ve diğerleri

2. Sonik ses engelleyici: Sonik ses engelleyici, otobüste yanınızdaki yolcunun kulaklığından çıkan yüksek sesi algılayıp onu engelleyecek negetif bir dalga gönderebilir. Bu sayede otobüsün daha sessiz ve huzur içinde olması sağlanabilir.

3. Tweet engelleyici iskemle: Sinyal karıştırıcı bir düzeneğe sahip bu iskemle, konferans odalarında, restoranlarda ve hatta evde yemek masasında kullanılabilir. Böylece odanızı paylaştığınız kimsenin Twitter veya Facebook'a giremediğinden emin olabilirsiniz.

4. Nefes algılayıcı: Nefesinizi algılayacak bir sensör ile alkol seviyeniz belirlenebilir ve bu sayede belirli bir seviyenin üzerinde alkol almışsanız, Facebook'a utanç verici bir içerik göndermenize, patronunuza isyan etmenize engel olunabilir.

5. SMS hava yastığı: Direksiyon başındayken mesajlaştığınızı fark eden bir sistem, mesajlaştığınız sırada yüzünüze patlayarak birilerini öldürmenize engel olabilir.

6. Tableti bulan bir sistem: Herkesin içinde tabletle video kaydetmenin tek bir nedeni olabilir: "Hey, bana bakın! Benim bir tabletim var!"

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hayatımız çok daha rahat ve huzurlu olmasını sağlayan şeyler;

1-sağlık
2-aşk
3-iş
4-para
5-yine para

hadi şimdi evinize dağılın

Benim hayal ettiğim hatta çalışmaları devam eden kablosuz şarj bir odanın veya evin içine girdiğinizde duvardaki prize takılı şarj aletinin telefonu kablosuz şarj etmesi mesafesi 20 metre olsa kafi süper olurdu o zaman şarj sorunu olmazdı özellikle akıllı telefonlarda her daim full şarj

SMS hava yastığı; Birilerini oldurcegimize bogularak olelim.

Merhaba

En Önemlisi Sade ve Sadece Sağlıktır.Teknoloji Hızla ilermekle kalmayıp üstelik sağlıksız ilerliyor...En basidi;Radyasyon-Zararlı Işınlar...

Kimden çıkıyor bu zihni sinir projeleri :))

5. SMS hava yastığı: Direksiyon başındayken mesajlaştığınızı fark eden bir sistem, mesajlaştığınız sırada yüzünüze patlayarak birilerini öldürmenize engel olabilir.
______
Bu nasıl birşey ya trafikte direk kaza sebebi. SMSten onlarca kat dahan tehlikeli.

6. Tableti bulan bir sistem: Herkesin içinde tabletle video kaydetmenin tek bir nedeni olabilir: "Hey, bana bakın! Benim bir tabletim var!"
----------------------------------
Feribotlarda turistler ipad'leriyle boğaz manzarası çekiyolardı :)

2.cisi çok mantıklı bence yanımdakinin kulakligindekileri çok rahatlıkla duyabiliyorum ben duyduğumda kulaklığın ne anlamı kalcak ki

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play