Key ödemelerinde dolandırıcılık!

Key ödemeleri başlamışken kullanıcı bilgilerini çalmaya yönelik bir e-posta da yayılmaya başladı!

Key ödemelerinde dolandırıcılık!
Key ödemeleri ile ilgili vatandaşları kandırmayı hedefleyen bir e-posta yayılmaya başladı

Hacker'lar gene iş başında. Bu sefer hedefleri "Key" ödemelerinden ne kadar almak istediğini öğrenmek isteyen vatandaşlar.

Bir spam mail ile sizi www.keyodemeleri.com yönlendirdiğini iddia eden mail, aslında sizi fake bir site olan www.keyodemelerl.com'a yönlendiriyor. Mailde "Eğer bir programı bilgisayarınıza indirip kurarsanız ödemelerde size öncelik sağlanacağı ve key ile bilgilerinize anında ulaşabileceğinizi" söylüyorlar. Fakat tabi bu büyük bir yalan. Asıl amaç yaşı ileri olan ve teknolojiden uzak olan vatandaşların, sitedeki trojanı bilgisayarlarına indirmelerini sağlayarak önemli bilgilerini çalmak.

CHIP Online olarak kullanıcılarımızı uyarıyor ve bu e-postayı hemen silmelerini öneriyoruz. Şu anda yönlendirilen site kapatılmış görünmesine rağmen tekrar açılmayacağının garantisi yok!

İşte kandırmaya yönelik e-postanın metni

Kandırmaya yönelik e-postanın metni aşağıdaki gibi:


KEY ödemeleriyle ilgili açılan sitemizde meydana gelen aşırı yoğunluk sebebiyle meydana gelen kilitlenme dolayısı ile vatandaşlarımızdan gelen şikayetler doğrultusunda hazırlamış olduğumuz program sayesinde KEY ödemeniz ile ilgili bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu program sayesinde ACİLİYET BAŞVURUSUNDA bulunan vatandaşlarımıza yapılacak olan ödemeler (kısıtlı kontenjan) daha yakın bir tarihe alınacaktır.

Programı indirmek için burayı tıklayınız.Veya sitemize bağlanmak için HTTP://WWW.KEYODEMELERl.COM/

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Key alacaklarının hepsini kimlik ve sosyal güvenlik numaraları herkesin eline geçti.Dolandırıcılara gün doğdu.Bakalım daha neler olacak...

Evet bende var hepsi isterlerse silsinler yani indiren indirdi yapılmaması lazımdı hürriyet database haline bile çevirdi

ana adı, baba adı, annesinin kızlık soyadı vb tüm bilgilere tc kimlik numarası ile ulaşılabiliyor. key alacağı olan milyonlarca kişinin tc kimlik numarası ve sosyal güvenlik numarası internette cirit atıyor. yani asıl hacker devlet. milyonlarca kişinin tc kimlik numarası internette yayınlandı ve başta yazdığım bilgilere tc kimlik numarası ile rahatça ulaşılabiliyor. yani kötü niyetli bir kişi bankayı arayarak sizin bilgilerinizi verek tüm hesabınızı boşaltabilir veya sizin kimlik bilgilerinizi kullanarak sahte kimlik yapabilir.

sevgili chip nereye yazacağımı bilemedim. ilk siz haber yapın. www.dailymotion.com yasaklanmış

Adem arkadaşa aynen katılıyorum.Nasıl bir gazete böyle mahrem bilgileri yayınlama hakkını kendinde görüyor.Bu yasadışı olmalı.Hizmet yapayım derken millet ilerde kendi adına açılmış kredi borçlarıyla uğraşırsa ne olacak

--
Key alacaklarının hepsini kimlik ve sosyal güvenlik numaraları herkesin eline geçti.Dolandırıcılara gün doğdu.Bakalım daha neler olacak...
--
Buna katılmıyorum. Zaten bu bilgilere kolayca ulaşılabiliyordu.Şimdi geçmedi yani. Eğer dolandırıclara gün doğsaydı zaten şimdiye kadar boş durmazlardı..

www.keyodemeleri.com sahte site olduğuna eminmisiniz? Yoksa sadece o text'e başka bir sitenin link'i mi eklenmiş? Kafa karışıtırıcı bi durum..

bi hacker gidiyo rus sitesi hacklıyo yok f...allah.com u hacklıyo bıravo onu yükseltiyosunuz sonra bitarafı kalkıyo geliyo sizi soyuyo türkmilletine böyle şeyler çok doğal

www.keyodemelerl.com bu sahte

ya ne kadar boş adamlar var ya

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir