Kılıf yüzünden çizilen Galaxy S6'lara çözüm!

Samsung, kendi orijinal kılıfı yüzünden ekranı çizilen Galaxy S6'lar için çözümü buldu!

Kılıf yüzünden çizilen Galaxy S6'lara ne oluyor?

Galaxy S6 ve S6 Edge için ürettiği akseuarlarda sorun yaşayan Samsung'un başını en çok ağrıtan durum, muhtemelen Clear View kılıflarının ekranı çizmesi oldu. Sammobile ise Samsung'un Clear View kılıf yüzünden çizilen telefonları nasıl onardığını gösteren bir belgeyi ele geçirdi.

Siteye göre Samsung, ekranı kılıf yüzünden çizilen kullanıcılara ücretsiz ekran değişimi olanağı sunuyor. Bunun ardından firma, telefonun bir daha çizilmesini engellemek üzere ona bir ekran koruyucusu ekleyerek kullanıcıya iade ediyor. Onarım sürecinin başlaması için öncelikle kullanıcının gerekli bilgileri sağlaması ve çiziklerin kılıftan kaynaklandığının Samsung tarafından tespit edilmesi gerekiyor. Sonrasında firma, bir kereye mahsus olmak üzere ekran değişimi yapıyor.

Samsung'un sorunu ücretsiz olarak çözmesi iyi bir hamle olsa da, Clear View'u ortadan kaldırmak yerine telefona ekran koruyucu eklemesi bize biraz garip geldi. Clear View kılıfla benzer sorunları siz de yaşadınız mı?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yaşamadık. S3 Mini kullanıyorum...

S5 iyiydi ama plastik diye kimse sevmedi. S6 kötü ama işte dış görünüşü daha iyi diye tercih ediliyor.

@07 Haziran 2015 13:37 Donanımı ve kamerası piyasanın en iyisi

@07 Haziran 2015 19:02 Kamerası en iyisi değil. Bknz. Lumia 930 ve 1020

ekranın çızılmeside bana garip geldi bukadarmı korumasız yumuşak ekranı var bakın giğer firmalara adamlar torna vidayla çizilme testi yapıyorlar ekrana.

Evet 10 gün kullanımdan sonra kilif ekranı çizdi. Baştan sona çizikler doldu. Telefonu alalı 2 hafta olduğundan iade için başvuru yapmayı dusunuyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir