Kim iPad yerine patatesi tercih etmez ki?

Ortaya çıkan son iPad dolandırıcılığı, "bu kadarına da pes" dedirtiyor!

250£'a iPad aldı, patates çıktı!
Bahsi geçen patatesler bunlar değil elbette ama...

Eğer sokakta yürürken biri size bir Rolex satmaya çalışırsa, tahminen değersiz bir metal parçasıdır. Aynı şekilde, eğer sokaktaki biri size bir iPad satmak isterse, o da tahta gibi bir şeydir... ve ya bu haberde olduğu gibi, patatestir.

Britanya'nın Machester Evening Haberleri'nin söylediğine göre, "açılmamış iPad kutusundan, iPad dışında bir şey çıktı" dolandırıcılığının bir türü, Manchester şehrinin merkezinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde, belli ki ikna edici iki kişi, Piccadilly tren istasyonunda bu haberin kurbanına yaklaştı. Kurbana, 250£ karşılığında bir iPad satmayı öneren bu kişiler, takası gerçekleştirmek için bir otoparkta buluşmayı önerdi.

Şu anda bile, alıcının dolandırılmaya çalışıldığını hissediyor olabilirsiniz. Ancak anlaşılan o ki, olayın kurbanı böyle hissetmemiş. Anlaşmaya uyarak otoparka giden kurban, para ile söz konusu kutunun takasını gerçekleştirdikten sonra kutuyu açmış. Ancak kutunun içeriğini gördükten sonra ise bir miktar patatese, fazla cömert bir ödeme yaptığını fark etmiş. Evet doğru okudunuz, kutunun içerisinde bir miktar patates varmış. Hatta tam olarak bir iPad ağırlığında patates bulunduğu düşünülür ise pek fazla bir miktar patates olmadığı da ortaya çıkıyor.

Peki patatesler kutu alınırken hiç mi sallanmadılar veya kutuya bir şekilde bağlanmış mıydılar? Her nasıl olursa olsun, bu kişi, hiçbir şey karşılığında parasından ayrılan en son – belki de en saf – kişiydi. Tabii ki daha önceleri tahta bir iPad'e 180$ ödeyen bayan veya kağıt bir laptopa 250$ ödeyen iki bayan unutulamaz ama patatese para ödeyen bu beyefendi kesinlikle sıralamada yüksek bir noktayı hak etmekte.
Sonuç şu ki, eğer biri size sokakta değerli bir şey satmaya çalışırsa, bilin ki sizi hedef seçmiştir, size bir iyilik yapıyor değildir.

 

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iPatates :D anlamıyorum bu insanları. Sırf hava atmak için bin bir riske giriyolar bir sürü para döküyolar. Sonra böyle mala bağlıyolar. Artık iPad yerine iPat (ates) kullanır.. Paranız yoksa almaya çalışmayın. Hatta bana kalırsa varsa da almaya çalışmayın :)

@15 Haz 2013 21:10 hava atmak için almaya çalıştığını nerden biliyorsun bay çokbilmiş. kendine benzetme herkesi..

@15 Haz 2013 21:10 Apple'ın yeni ürünü... :-D

ben kullanıyorum ipad3ü ve her kuruşuna değiyor. paran yoksa almamalısın burda kendini uyanık zanneden kişinin alacak gücünün neden olmadığı ortada; ticaret yapamayacak kadar saf, çalışamayacak kadar tembel, kurulan tezgahı anlamayacak kadar ahmak olduğu için mortgage kredisini ödemekle geçirir hayatını...

ipadlerinde şu an patatesten farkı yok

@15 Haz 2013 22:52 abartma kardes ipad o kadar kotu degil

@15 Haz 2013 22:52 Kardeşim Doğruyu Söylemek Gerekirse Senin de Patatesten Bir Farkın yok malesef

haşlasin sonrada ustune tuz atip yesdin guzel olur. bak canim çekti simdi hadi gorusuruz ben pattes yemeye gidiyorum

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir