Kindle XXL: Sınırlarını aşıyor...

Henüz ülkemizde pek bilinmiyorlar ama yurtdışında giderek büyüyorlar: İşte yeni moda...

  • Halil Mollaoğlu
Kindle XXL: Sınırlarını aşıyor...
Kindle DX: Kindle 2'nin büyük kardeşi de dünyaya açılıyor.

Amazon firmasının sözcüsü e-kitap okuyucusu Kindle'ın büyük sürümü Kindle DX'ın de uluslar arası çapta dağıtımına başlanacağını açıkladı.

Kindle DX, dört farklı noktada standart Kindle 2 modelinden ayırt edilebiliyor: Ekran, ağırlık, depolama alanı ve fiyat. Ekran büyüklüğü 6 inçten 9,7 inçe yükseliyor ki, bu da ebatlarının bir DIN-A4 kitaba denk olduğu anlamına geliyor. Kindle DX'in büyük ekranı sayesinde dijital kitapları yatay biçimde okumak da çok pratik oluyor; zira cep telefonlarındaki algılayıcılara benzer biçimde Kindle DX'i çevirdiğinizde ekran da yatay biçime geçiyor.

Bunun dışında Amazon daha büyük bir Flash bellek kullanıyor. Giriş modelindeki 2 GB yerine artık 4 GB depolama alanı sunuluyor; bu da yaklaşık 3500 kitaba denk geliyor. Değişikliklerin sonucunda cihazın ağırlığı 290 gramdan 530 grama yükseliyor.

DX'in ABD dışındaki ülkelerde ne zaman ve hangi fiyata satışa sunulacağı henüz belli değil. Cihazın ABD'deki fiyatı 489 Dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bunlar cok guzel gelismeler.

gereksiz derecede pahalı. o fiyata aynı işi rahatlıkla yapabileceğin bi laptop bulabilirsin.

aslında kindle'ın ilk versiyonu gayette yeterli,fiyatıda normal gibi fakat kitapların orjinal dilinde yayınlanması kötü,yani hatırladığım kadarıyla dışardan kindle'a e-book atılamıyor.Tabiiki türkçe seçeneği gelse almayı düşüneceğim bir ürün

herhangi bir sybian yada windows mobile telefonla yapılabilecek olan e-book okuma eylemi için hariçten 500$ vermek parayı çöpe atmakdan başka birşey değil. o paraya netbook alır film izlerim daha iyi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play