Kingston'un yeni hızlı belleği!

Kingston Digital 64GB SDXC UHS-1 Class 10 hafıza kartını piyasaya çıkardı.

Kingston'dan yeni SDXC bellek kartı

Kingston Technology'e bağlı Flash bellek firması olan Kingston Digital Inc, 64GB SDXC UHS-1 Class 10 hafıza kartını piyasaya sürdüğünü duyurdu.

SDXC (Secure Digital eXtended Capacity), depolama kapasitesi 32 GB'dan 2TB'a kadar çeşitlilik gösteren SD kartları için Secure Digital Association (SDA)'ın oluşturduğu yeni standarttır. SDXC kartları, yaygın SD form özelliğini korurken, daha geniş kapasitelere ek olarak, hızı katlanarak artan data transfer aktarımına imkan sağlıyor. SDA Bellek Kart Standart Versiyonu 3.01, UHS-1 ile uyumlu olan Kingston SDXC kart, maksimum 104MB/sn ve 300MB/sn aktarım hızına ulaşacak şekilde tasarlanmış SDXC kartlarının gelecekteki yeni yapısını temsil ediyor. SDXC kartları, exFAT dosyası sistemini kullanmasına karşın SDHC veya SD kartları ile geriye doğru uyumlu değildir. Kingston'ın sunduğu bu ürün, 60MB/sn'e kadar okuma ve 35MB/sn'de yazma hızlara ulaşarak, bugün piyasada bulunan en hızlı ürünler arasındaki yerini alıyor.

Hangi cihazlarda kullanılıyor?

Kingston Flash Card İş Yöneticisi Wendy Lecot, "Kingston, en son teknolojiyle uyumlu dijital kamera ve kaydedicilerini tam kapasite kullanmalarına imkân sağlayan SDXC kartını kullanıcılarına sunmaktan gurur duyuyor. SDXC kart, RAW formatında yüksek hızda sürekli çekim ve yüksek çözünürlükte saatlerce kayıt yapabilme olanağı sağlıyor" dedi ve ekledi; "Flash ürün grubuna eklediğimiz yeni SDXC kart, yetkili satıcı bayilerinin, yeni nesil tüketim ürünleri gibi fotoğraf ve video uygulamalarında da piyasa talebini karşılamasına zemin hazırlıyor".

Yeni kamera ve kayıt cihazlarının tanıtım ürünlerinde (Canon ve Panasonic gibi) SDXC yuvalarını da katarak tasarımlarını geliştiriyor. Ancak bugün piyasada SDXC yuvalarını barındıran az sayıda cihaz bulunuyor. Diğer elektronik tüketim ürünleri geliştirenlerde SDXC desteği verecek şekilde yol haritalarını çiziyorlar. Hızlı ek depolamadan yararlanan diğer yaygın cihazlar arasında HDTV'ler, Blu-ray Disc™ playerlar, navigasyon aletleri, cep telefonları ve bilgisayarlar bulunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

1 milyon fotoğraf çekerim heralde

Kaç Mangır,önemli olan bu

Şu küçücük kartlarda terrabyte seviyesine uygun fiyata görebilsek benim için SSD ler gereksizlik ötesi bir durum olur. Depolama için SDXC kartlar yeter de artar, sistem için de iyi bir sabit disk.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play