Oyun endüstrisinin karanlık tarafı

Oyun endüstrisinin hiç bilmediğiniz karanlık yönünü öğrenmek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre

Gamespot'ta neler oluyor?

Gamespot'ta neler oluyor?

Gamespot.com bilindiği gibi internet üzerindeki popüler olan oyun sitelerinden bir tanesi. Büyük bir veri tabanına sahip olan ve oyunlarla ilgili pek çok verinin bulunduğu Gamespot'ta hemen her oyunla ilgili bilgiye ulaşmak mümkün. Gamespot'taki öneri ve eleştiriler daha çok büyük oyunların üzerinde yoğunlaşmış bulunuyor.

13 Kasım 2007'de, Gamespot'tan Jeff Gerstmann, Kane and Lync: Dead Men ile ilgili bir eleştiri yayınladı. Oyun, Gerstmann'dan 6.0 puan aldı. Ancak yayıncılar, Gamespot üzerindeki reklamların çoğunu kendisine aldılar ve eleştirisinin yayınlandığı sayfa dahil hemen her yerde bu yayıncıların reklamları boy göstermeye başladı. Bu reklamlarda yer alan herhangi bir oyununun alınmaması yönünde tavsiyede bulunan Gerstmann ise çok geçmeden Gamespot'tan kovuldu.

Problem nerede?

Mesaj belliydi: Gamespot yönetimi'ne göre iyi bir eleştiri, reklam verenlerin ödemeleri karşılığında aldığı hizmetin bir parçası. Gerstmann'ın kovulması da bu konuda herkese durumun böyle olduğunu alenen gösterilmesinden başka bir şey değil.

Bir süre sonra ise Gamespot'taki bazı çalışanlar görevlerini bıraktılar. Bunun yanında sitedeki eleştirileri okuyan okuyucular eleştiriyi okumasına rağmen oyunu almadan önce bir kez daha düşünmeye başladı.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Yaho normal firmaların yaptıkları yanında bunlar melek işi gibi kalıyor. Adammı öldürmüşler. Sünya kan ağlıyor Siz oyunların gerçek yüzünümü çıkaracağınız. Oyun işte. Eskiden misket oynarken nekadar hile yapılıyorsa burdada böyle.

ben arabamda klima istemem saten :) yazın camı açarım kışın radyatörün önünü kapatırım olay çözülür. yani iş ine warezcilere düşüyor. yaşasın küresel paylaşım.

İnanılır gibi değil... ben de gamespot'u ciddiye alıp incelemelerine bakardım..

en çok dikkatimi çekem EA nın spor oyunlarında yaptıkları oldu.
allahtan futbol oyunlarında yapamıyor bunu.
çünkü karşısında dev gibi bir KONAMİ var.

Blizzard'in tarama yapmasina gerek yok Microsoft zaten bunu her zaman yapiyor :)

bir ara world of warcraftı yükliycektim vazgeçmiştim iyi kide vazgeçmişim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir