Kıskançlık ve yüksek teknoloji birleşince

Genç kadın, sevgilisinin karısını sindirebiliyordu ama başka sevgilileri olduğunu öğrenince...

Evli olmasına aldırmadı ama fazlasını kaldıramadı
Modern teknoloji sosyal hayatı da kökten değiştiriyor

Elaine Cioni zaten bir başkasıyla evli olan ve yasak ilişki yaşadığı erkek arkadaşının, başka kız arkadaşları olduğunu öğrenince YourHackerz.com'a başvurdu. 100 dolar karşılığında bu siteden erkek arkadaşının AOL e-posta hesabının şifresini aldı. Daha sonra 100 dolar daha harcayarak erkek arkadaşının karısının e-posta hesabının şifresini satın aldı. Burada da durmadı, intikam için paraya acımayarak ve bir 100 dolar daha harcayarak adamın kendisini ve karısını aldattığı sevgililerinden birinin ve adamın çocuklarından birinin hesap şifrelerini de satın aldı.

Sesini bir yazılımla değiştirerek erkek arkadaşına ve ailesine taciz telefonları açmaya başladı. Erkek sesi kullanarak yaptığı tacizler sonucunda kanun güçleri tarafından yakalandı. 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Burada bir eksiklik gözünüze çarpmıyor mu? YourHackerz, piratecrackers, hackmail gibi hackerlık hizmeti sunan siteler hiçbir şey olmadan çalışmaya devam ediyor. Koalyca AOL, Yahoo, Gmail, Facebook ve Hotmail hesaplarını ele geçiren hackerlar, yaptıkları işte iyi olmakla övünüyorlar.

Peki bu işi nasıl yapıyorlar? Haberin devamında...

Ne kadar güvendesiniz?

Peki, bu siteler nasıl çalışıyor? Denizaşırı bir yerlerde kanundan etkilenmeden ve anonim hizmet sunan bu hacker siteleri, kendilerine başvurulunca hesabı kırıp bir ekran görüntüsü alıyor ve müşteriye yolluyor. Müşteri emin olduktan sonra parayı aktarıyor ve kendisine şifre yollanıyor.

Şifrenin yollanma şekli de çok ilginç, Shakspeare oyunlarından birinin senaryosunun içerisinde saklı bir şekilde müşteriye ulaştırılıyor!

Uzmanlar birinin e-posta hesabını kırmanın bunu kafasına koymuş bir hacker için çok kolay ve de kolay olmasa bile kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar. Bazı yöntemler ailenin soy isminden ve elde bulunan kişisel bilgilerinden yola çıkarak tahmin etmek kadar basit, bazıları ise ileri teknoloji yöntemler.

En yaygın metot, kurbana ilgisini çekecek bir bağlantı yollamak. Bağlantı açılınca uzaktan zararlı yazılım kurarak şifreleri kayıt altına almak. Sonra casus yazılım ele geçirdiği verileri postalıyor ve bütün hesaplar böylece ele geçiriliyor.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

çok yavan bir açıklama olmuş

ip sini alrak direkt olarak bilgisayarinada sizma ihtimali yuksek,bir kac denmem olmustu windows kulanci lari cok savunmasiz nc ile kucuk bir exploit denmesi acik bir porttan hemen sonuc verdi girince sisteme konsoldan net user **** yapmak yeterli admin sifresini degistiirip veya kendine bir user id acip onuda admin gurubuna ekledinmi olaybiti nezman istesem pc benim tabi cikamdan exploitin loglarini temizlemyihttp://www.chip.com.tr/images/as/gonder-btn.gif unutmammak lagzim,
sadece islemi yazdim detaya gerek yok
saygilar

Korkunç. :) Aslında güzel intikam almış ama böyle siteler cidden var mı yahu? Adam aslında haketmiş bunu ama herkes o kadın gibi böyle şeyler için başvurmaz bu sitelere. :)

aldatan aldatanı zaten affetmez!

yakalayanlarla bilgi sızdıranlar birlikte çalışıyorlar sanki işlerine devam edebiliyor ilginç doğrusu...yani bireyin parasını alıyorlar bir süre sonra birileri böyle harcamalar yapanı araştırırken bilgi sızdıranlara daha fazla verince.....mi yoksa yakalayanlarla para karşılığı bilgi sızdıranlar aynı mı?

bence işin ilginç yanı bu hizmeti verenlerin elini kolunu sallayıp insanların arasında olmaları demekki teknoloji büyüdükçe açıkta büyüyor hatta kapanmaz açıklar oluşuyor bunun yanı sıra yabancı ülkelerde bu işlerin cezası bayağı ağır akıl almaz cesaret var adamlarda ilginç bir durum ...

Bir kızın sözü geliyor aklıma:"Senin de sevgilin var, benim de! Seninle Sex'e dayalı bir ilişki yaşayalım mı?"

İnsanlar işte böyle kuralları baştan koymalılar.En doğrusu bu!
Adam haremini kurmuş.Baştan kuralları da koysaydı, bu iş bu hale gelmezdi.
Dünyada en sevmediğim şeylerden biri bir kadını elde etmek için onun duygularıyla oynamaktır, ona yalan söylemektir. Özellikle de duygu sömürüsünden nefret ederim. Duygularıyla oynanan insanların intikamı özellikle de kadınların ki feci olur.

Çok para alıyor adıler :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir