Vodafone İstanbul Maratonu kıtaları bağladı!

Bu yıl 35. kez düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu, kıtaları birbirine bağladı! İşte detaylar...

Gökhan Öğüt'ün açıklamaları

Gökhan Öğüt'ün açıklamaları

42,195 metrelik maraton koşusunda birinci olan kadın ve erkek atletlere 50'şer, ikincilere 25'er, üçüncülere 15'er, dördüncülere 10'ar, beşincilere ise 8'er bin dolar para ödülü verildi. Vodafone İstanbul Maratonu'nda farklı kategorilerde toplam 1 milyon 1000 dolar para ödülü dağıtıldı. Dolmabahçe'de sona eren halk yürüyüşüne ise 160 bine yakın kişi katıldı.

Gökhan Öğüt: "Vodafone İstanbul Maratonu'nu dünyanın en büyük 7 maratonundan biri yapacağız"

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye olarak, ülkemizin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği İstanbul Maratonu'na bu yıl da adımızı vermenin gururu ve heyecanını yaşadık. Vodafone İstanbul Maratonu'nu 35. yılında 20 bine yakın atlet ve 160 bine yakın İstanbullunun katılımıyla büyük bir coşku içinde tamamladık. Sahip olduğumuz global iletişim ağımızı ve teknolojimizi Vodafone İstanbul Maratonu için seferber etmeyi sürdürüyoruz. Kayıtlı sporcu sayısında bu yıl rekor düzeyi yakaladık. 20 bine yakın sporcuya ulaşmayı başardık. Vodafone İstanbul Maratonu'nu daha da büyütmeyi ve dünyanın en büyük 7 maratonundan biri yapmayı hedefliyoruz. İstanbul'un bir maraton başkenti haline gelmesinin, her yıl on binlerce sporcu ve turisti çekerek, şehrin ve ülkemizin ekonomisine büyük katkılar sunacağına inanıyoruz. Vodafone İstanbul Maratonu, İstanbul markasının global arenada yükselmesine de katkıda bulunacak bir etkinlik olarak bizim için büyük değer taşıyor."

Sadece bir koşu etkinliği değil tüm güne yayılan bir kent festivali

Vodafone İstanbul Maratonu koşu ve yürüyüşün yanı sıra İstanbullulara unutulmaz bir gün yaşattı. Vodafone'un maratona özel geliştirdiği "VMaraton" akıllı telefon uygulaması ile İstanbullular Vodafone İstanbul Maratonu'yla ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaştılar ve destek vermek istedikleri sivil toplum kuruluşlarına bağışta bulundular. Katılımcıların maratonda yaşadıkları deneyimleri, çektikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak birbirleriyle iletişime geçmesine ve aynı zamanda çeşitli ödüller kazanmasına olanak sağlayan farklı aktiviteler düzenlendi. Bu aktiviteler Twitter üzerinden #birsebebivar "hashtag"iyle paylaşıldı.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir