KitKat, bu Xperia'lara da geliyor!

Eğer bu Xperia ceplerden birine sahipseniz, Android 4.4 güncellemesi için sevinmeye başlayın...

  • Zeynel A. Öztürk
Android 4.4 KitKat, bu Sony'lere de geliyor!

Sony, Android 4.4 KitKat güncellemesini dağıtmaya devam ediyor. Yapılan duyuruya göre Xperia Z Ultra, Xperia Z1 ve Xperia Compact, Google'ın mobil işletim sisteminin en son sürümüne güncellenmeye başlandı.

Sony cepleri için KitKat'ın gelmeye başladığı tarih 19 Mart, ancak Sony "zamanlamanın ve kullanılabilirliğin piyasa ve taşıyıcıya göre değişebileceğini" söylüyor. Android 4.4 KitKat güncellemesinin Xperia kullanıcılarına sunduğu birkaç yenilik var. Bunların başında düzenlenen durum çubuğu ve hızlı ayarlar bölümü, PlayStation 4'ü andıran bir kullanıcı arayüzü, güncellenen Sony uygulamaları geliyor.

Güncellemeyle birlikte kullanıcılar, Xperia Z Ultra, Z1 veya Z1 Compact'larını yeni, indirilebilir Xperia temalarıyla kişiselleştirebilecekler.

Bu arada Sony, ikinci çeyrek için Xperia Z, ZL, Tablet Z ve ZR cihazlarını da güncelleme planlarını açıkladı. Firma daha sonra Xperia T2 Ultra, Xperia E1 ve M2'yi de güncellemeyi düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

xperia sp nerde vermeyecekmi ?

sony z'yi gözden çıkarmış sanırım ..

bi zahmet Z1 e versin yani güncellemeyi

1 Sene önceki telefonu için güncellemeyi garanti vereceğim demiyor düşünüyor diyor. İşte bu yüzden lumia en alt modelinin bile 3 sene güncelleme sözü var lumia 520 bile şimdiye kadar 2 güncelleme aldı android telefonlarda ise 500 tllik hiçbir telefona güncelleme çıkmıyor.

Adamlar Xperia İon'u güncellemedi ya bide amiral gemisiydi xperia z den önce

xperia z ciler gene nanay oldu desenize

Türkiye ne zaman ulaşır

Yaklaşık yarım saat önce güncelledim.Simgelerde iyileştirmeler var birde ekrana da ayar çekilmiş daha geniş kullanım olanağı sunuyor.Birde kamerada elle çekim modunda 20 megapixel haricinde 15.5 megapixel var tam ekran kullanılabilecek.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost