KitKat, Kasım'da sıçrama yaptı!

Herkes Android 5.0'ı beklerken, iyi haber Android 4.4 KitKat'tan geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
KitKat, Kasım'da sıçrama yaptı!

Google'ın yayınladığı aylık platform verileri, Android'in parçalanma sorununun yavaş da olsa ortadan kalkmaya devam ettiğini gösteriyor.

Yeni rapor, Android KitKat'ın pazar payının Play Store'a geçen ay giren cihazların yüzde 30'unda kullanıldığını gösteriyor. Bu, büyük bir oran gibi görünmese de resme yukardan baktığımızda artık cihazların yüzde 81'inin Android 4.1 veya üzerini kullandığını görüyoruz. Dolayısıyla Android'li cihazların çoğu, Android uygulamalarının minimum gereksinimlerini karşılamış oluyor.

"Tüm bunların ne önemi var" diyor olabilirsiniz. Ancak parçalanma sorunu, Android'in bir gerçeği haline gelmiş durumda. Yine de KitKat'a geçişler ve üreticilerin Lolipop güncellemesi için verdiği sözler, ortalama Android kullanıcısının sorundan çok fazla etkilenmediğini gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ben o %0.6 (Froyo) nun içndeyim :D , güncelleme var ama yüklemiyorum 2.2 en iyisi android in (nexus one)

lolipop çıktıktan 2-3 y sonrasında kitkat kullananların %29 u filan lolipop a geçer. ama ben hala 4.3 kullanıyım. (galaxy nexus)

ben 4.2 den 4.4 e (resmi güncelleme var) uğraşmak istemiyorum benim gibiler çok.... bidaha onu kur bunu yükle uğraşmamak için

@05 Kas 2014 20:38 bu kadar mı güncelleme cahili olunur acaba. e tabi hayatınızda 1 kere güncelleme aldıysanız normal. güncelleme yapınca hiçbir şey silinmiyor ki tekrar kurasınız.

4 lerin çoğunluğu 5 e geçmezse yine parçalanma olacak.

Lolipopa geçecek geçen senenin ve daha eski telefonlarda kasmalar takılmalar başlar. Yeni çıkan ve çıkacaklarda daha az sorun olacaktır. Ama samsung touchwiz le napar Allah bilir

@05 Kas 2014 20:57 sen androidi iosla karıştırdın heralde kardeş..samsunga gelirsek şu akıllı telefon piyasasında en son para verilecek telefondur samsung touchwizleri geç yazılım desteği bile çok kötü telefonun..millet kitkatlarla hava atarken samsungtakiler hala kitkat güncellemesi bekliyorlardı gerisini sen düşün lollipop güncellemesi en geç şubata kadar tüm cihazlarda olacakken samsung serilerine hazirandan önce geleceğini hiç sanmıyorum.

Custom ROM'ların payı burada oldukça fazla tabi

yeni güncellemenin çıkmasına günler varken eski güncelleme %30 kullanıma ulaştı diye seviniyorsunuz. şu halinize bakın.

lolipop bekliyoruz:) samsung gibi ivir zivir alip aylarca guncelleme beklemek cok sikintili olsa gerek

Ziyaretçi05 Kas 2014  23:57 sanane kardeşim ben o yorumun yazarıyım. Güncellemeye geçmek istemiyorum s5 mini telde var hiç birini güncellemek istemiyorum. Uğraştanca bide brick olursa o hoho

Biraz geç takip ediyor ama epillerin bu kadar dalga geçmesi çok saçma 23.57 lerde işe katılınca kitkat % 45 olur diye düşünüyorum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play