KitKat'lı ilk alt seviye Samsung'tan sızıntı!

Samsung'un Android 4.4 KitKat'ı kullanacak ilk alt seviye cebi, gerçeğe dönüşmeye yakın!

KitKat'lı ilk alt seviye Samsung cepten sızıntı!

Android 4.4 KitKat, Google'ın mobil platformunun alt seviye ceplerde daha hızlı çalışmasını sağlayacak yeniliklerle geliyordu. Buna göre KitKat, 512MB RAM'li cihazlarda bile çalışabiliyordu. Bu avantajlardan faydalanacak olan ilk Samsung cihazı ise ufukta göründü.

Samsung'un Android 4.4'lü alt seviye cebi SM-G310, FCC'nin onayını almış görünüyor. Bir telefonun bu aşamayı geçmesi, onun piyasaya sürülmeye yaklaştığının bir işareti. Tek ve çift SIM kartlı modelleri bulunan SM-G310, ithalat takip sitesi Zauba'ya göre 4 inç ekran, 1.500mAh pille geliyor. Daha önceki söylentilere göre telefonun işlemcisi çift çekirdekli Broadcom BCM2763 ve 1.2GHz'te çalışıyor.

Uygun fiyatıyla tüketicinin ilgisini çekmeyi başaran Moto G gibi telefonların karşısında Samsung'un yeni telefonunun fiyatını dikkatle belirlemesi gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

slm arkadaşlar samsung s4 kullanan arkadaşlar kitkat güncellemesi bugün bana geldi haberiniz olsun

işte bu yüzden s3 mini tarzı cihazlara 4.4 verilme ihtimali düşüyor

bak iste bu donanimda bi telefona kitkat verip s3e vermemek nasil bi mantik

@20 Mar 2014 15:49 Nokia in samsung out hattaaa GM discovery de multi in

snapdragon 400lü moto g dururken samsunga gerek yok?

Zaten S3 bu saatten sonra güncelleme vs almaz üvey evlat modunda zaten S5 de çıktı iyice geride kaldı

Dönüp baktığımızda 512mb ram kapasitesine sahip bir yığın model görmemiz mümkün. Bunu anlayabiliriz. Fakat şu zamandan sonra hala ısrarla 512mb ram' li bir telefon üretmek nedir? Arkadaş, iş kitkatı kurmakla bitmiyor. Hadi kitkat rahat çalıştı tamam, peki yüklenen uygulamalardan sonra telefon ne hale gelir bunu hiç düşündün mü? Kaldı ki zamanında LG' de bir modeli için ice cream çıkarmış ve rahat çalıştırır demişti. Sonuç hüsran... Sözün özü öyle yazmakla, çizmekle olmuyor bu işler. En azından 768mb yap 50 TL daha pahalı olsun, insanlar ucuz mal aldığı için canından bezmesin.

@20 Mar 2014 16:43 "insanlar ucuz mal aldığı için canından bezmesin." işte çözüm burada zaten. Firma daha pahalı ürünler satabilmek için yapıyor bunu.

Kit kat güncellemesindne sonra eğer yapabiliyorsanız telefonunuzun işlemci hızı oranına bakın. Göreceksiniz ki telefon kullanılmadığında bile en yüksek hızda çalışmaya devam ediyor. Bunun sebebi ise telefonu hızlanmış gibi göstermekten başka bir şey değil. Üstelik her zamanki gibi N.S.A için daha çok veri topluyor ve bunu da çaktırmamaya çalışıyor. Benim bilgilerim onarın ne işine yarar deyip geçmeyin. Bu iş toplamda çok büyük gelir getiriyor onlara hem de size hiç bir faydası olmadan.

arkadaslar kitkat tan önceki sürüme dönme şansımız varmı varsa nasıl yaparız hiç memnun değilim kitkattan

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir