"Kıyamet günü" yaklaşırken...

2012 sonunda kıyamet kopar mı bilemeyiz ama bu ülkedekiler, kıyamet fikriyle "kafayı fena bozdu!"

  • Berk Toparlak
"Kıyamet günü" yaklaşırken...

Aylardır süren kıyamet kopacak mı kopmayacak mı tartışmaları, Aralık ayı itibarıyla daha da şiddetli bir şekilde dile getirilmeye başladı. Maya Takvimi'ne göre 21 Aralık'ta dünyanın sonu geleceği dedikoduları son günlerde tavan yaptı.

Bu ihtimale inanan dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlar, hazırlıklarını bu doğrultuda  yapmaya başladı bile. Ancak kıyamet fikrinden en çok etkilenen ülke Rusya oldu. Son günlerde ülkede yaşanan panik, Rus halkının "garip" davranışlarından da anlaşılıyor.

Ülkenin Çin sınırındaki kadın cezaevinde, mahkumların çoğu ruh hastalığıyla boğuşuyor. Öyle ki; hapishanenin gardiyanı, kadınları sakinleştirmesi için son çare olarak bir rahip çağırdı.

Yine panikleyen bir grup vatandaş, Moskova'daki bir fabrikanın kibrit, gazyağı ve mum gibi eşyaların bulunduğu raflarını adeta talan etti.

Son çılgınlık ise, Chelyabinsk şehrinde Maya tarzında yapılan buzdan dev kemeraltı yolu oldu.

Peki Rus yetkililer, bu konuda neler diyor? Resmi açıklama haberimizin ikinci sayfasında...

Rusya'dan resmi açıklama: Kıyamet kopmayacak!

Ülkede yaşanan panikten son derece rahatsız olan Rusya Hükümeti, daha fazla insanın etkilenmemesi için "kıyamet muhabbetine" artık bir son vermek istiyor. Geçtiğimiz günlerde acil durumlardan sorumlu bir hükümet yetkilisi, "yeryüzünde yaşanan felaketleri araştırdığını ve Aralık ayında kıyametin kopmayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebileceğini" belirtti.

Halkı rahatlatmak için ülkenin diğer erkleri de bir bir açıklama yapmaya devam ediyor. Ortodoks Kilisesi yetkilileri, çevre bakanı ve sağlık bakanı gibi birçok kurumun önde gelenleri, felaket senaryolarına son vermenin peşinde. Hatta bir yetkili, dedikoduları başlatanları cezalandırmayı bile önerdi.

Meclisin çevre komitesi üyesi Leonid Ogul, "dünyanın sonu gelecek" fikrinin insanları bir hayli olumsuz etkilediği görüşünde. "Bir doktor olarak söylüyorum ki bu söylentiler insanların sinir sistemini olumsuz yönde etkiliyor. Kimisinde kalp krizi, kimisinde ise davranış bozukluklarına yol açıyor. Dolayısıyla bu konuyu gündeme getirmekten artık vazgeçmeliyiz."

Rus yetkililerin açıklamaları halkı ne denli yatıştırır bilinmez ancak 21 Aralık tarihi yaklaştıkça, söylentilerin ve alternatif kıyamet senaryolarının iyice artacağı su götürmez bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Böyle bir başlık yaparak aslında siz ve sizin gibi medya mensuplarıda bu saçmalığın ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Başlığa bakar mısın? Tek amacınız dikkat çekmek ve reyting. Çok yazık çok!

Kıyametin ne zaman kopacağını SADECE Allah bilir!

@05 Ara 2012 21:32 hade canım ciddimisin :))

GELSEDE KOPSAK :D

Hiç bişey olmayacak... Ve normal hayat devam ettiği zaman... İnsanlar artık bu gibi saçma teorilere inanmayacak...

Gundemi konu basliklarina ayirin da tam bir haber sitesi olsun!

Ya ancak bu kadar aptal olunur herhalde ? KIYAMET GÜNÜNÜN ne zaman geleceği ve ne zaman KIYAMETİN kopacağı iki cihan peygamberi Hz. Muhammed Sallâlahu Aleyhi ve Sellem efendimize dahi bildirilmemiş ki, sizin bizim gibi sıradan insanların bunu bilmesi imkansız. Kıyamete dair bazı ipuçları Kur'an-ı Kerim de verilmiş fakat zaman olarak herhangi bir işaret belirtilmemiş. Bunu bütün islâm alimleri söylüyor. Kusuruma bakmayın ama O yüzden bu maya saçmalıklarına sadece gülüp geçiyorum. Bu söylenti birilerini zengin etmekten başka hiç bir işe yaramayacak. Çünkü sözü edilen 2 yerleşim yeri var KIYAMETTEN etkilenmeyeceği söylenen. Oysa ki Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e göre KIYAMET koptuğunda dünya üstünde canlı sıfatıyla bilinen tek bir varlık dahi kalmayacak ve dünya dümdüz olacak.KIYAMET dünya hayatının sonu AHİRET hayatının başlangıcı olacak. Müslüman bir ülke de yaşayıpta böyle safsatalara inanan insanlar için üzülüyorum doğrusunu söylemek gerekirse. KIYAMET sadece ALLAH'IN belirlediği zamanda kopacak bunu unutmayalım. Ve bu 21 aralık saçmalığına inananlara da küçük bir notum var; Eğer kalbinizde zerre kadarda olsa ALLAH'IN varlığına ve birliğine ve herşeyin kontrolünün onda olduğuna dair inancınız varsa kokmanıza gerek yok. Çünkü ALLAH Kur'an-ı Kerim'de biz kullarının yerden göğe kadar günahı olsa rahmeti ve merhametiyle bahsettiğim inanca ve umuda sahip olan kullarını affedeceğini bildiriyor. Bunlara inanmayan yada inanmak istemeyen şahsiyetlere ise sadece şunu söyleyebilirim. Eğer dediğiniz gibi ise 21 Aralık'a kadar son günlerinizin tadını çıkarın ! Çünkü o gün uzayda da olsanız kurtulma şansınız olmayacak ;) Bunları yazarken haddimi aştığımı düşünenler olursa şimdiden özür diliyor ve Saygılarımı sunuyorum.

İnançsızlar korksun gidecekleri yer belli

@05 Ara 2012 22:20 hadi ya bak sen :)

maya takvim 21 aralık kıyamet kopacak mi yalan kesinlikle yalan Hüküm Allahındır Allah büyüktür ne zaman kıyamet kopacak Allah biliyor kimse bilmez hani hz isa gelmedi hani yecüc mecüc hani deccal nerde kıyamet günü daha gelmedi nerdeee

Ulan hepsi kafayı yemiş :D

"sakinleştirmek için rahip çağırdı" koptuğum an :D

Koparsa kopsun, sanki kafayi siyirinca birseyler duzelecek. Hatta top yekun bir temizlik olmasini isteyenlerdenim. Fakat boyle birseyin olmayacagini bir kus bile bilebiliyorken aptal aptal seylerin pesinden kosan insanlara kus beyinli dersek aslinda kuslara hakaret etmis oluruz. Peki bir kus nasil bilebilir? Eh simdi size kalkip bunu mu anlatiyim yani, elinizin altinda internet var. Dunyanin manyetik duzeninin bozulmasindan ilk once hangi hayvanlarin etkilendigini farkedebilirsiniz bir arastirin. Tabi bu yaziyi okuyanlarin arasinda 21 aralikta felaket olacak diyen bir kac 0 noktasi alameti vardir onlar erzak depolamaya devam etsinler, hatta benzin falan da alin. Kim bilir... Yeni bir "Les Miserables" romanina ilham kaynagi olurlar.

Kopsa kaç yazar :)

"NICOLA TESLA adlı bilim adamının araştırmalarının, başlangıç noktasını oluşturduğu teknolojidir. basitçe tesla, atmosfere bir manyetik dalga göndermiş ve bunun çok daha güçlü bir enerji olarak döndüğünü görmüştür. fakat tesla bunu insanlığın iyiliği için kullanmak istemiştir, 40km den 100 ampulu kablosuz yakması ve elektriğe meydan okuması, büyük şirketleri tedirgin etmiş ve tesla beş parasız ölmüştür. haarp şu an rusya ve amerika elinde büyük bir güçtür, en önnemli becerileri arasında; - hava koşullarını yönetmek - deprem oluşturmak - insan beynini etkilemek - dünyanın diğer ucundaki cihazları etkisiz hale getirmek, vardır. Haarp bir çeşit kıyamet silahıdır. " Bu tür bilgilere ulaştım vikepedide bu haarp konusu mevcut.

@06 Ara 2012 14:09 "İnternette her yazılana inanmayın" - İsmet İnönü

yalnız hakikaten kıyamet koparsa ben o zaman görürüm sizi :)

buna inanan kaldı mı hala derken bir de baktım ki ruslar inanıyormuş. yazık..

koppmuyacak allah yapamaz öyle şey

kiyameti beklemenize gerek yok her an kiyamet kopabilir.. her insanın olumu zaten kendi için kiyamettir

@14 Ara 2012 19:15 Yo aslında bunu da bilmiyoruz gidip de geri gelen olmadığı için. Tabi kıyametin uydurma ve en büyük yalanlardan biri olduğu bir kez daha kanıtlandı. Mesaj biraz geç oldu ama böyle bir konuya katılıp görüşümü belirtmek istediğim için yazdım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play