"Kıyamete" 3 dakika kaldı!

Dünya'nın sonunun geleceği günü simgeleyen "kıyamet saatinden" kötü haber geldi!

"Kıyamete" 3 dakika kaldı!

Bilim adamlarının oluşturdukları "Kıyamet Saati" bir süredir gece yarısına üç dakika kalayı gösteriyor. İnsanlığın Dünya'yı yok etmeye ne kadar yakın olduğunu göstermek için ayarlanan sembolik saat, 1984 yılı Soğuk Savaş günlerinden beri gece yarısına en yakın olduğu ana geçtiğimiz yıl ulaşmıştı ve bu yıl da aynı noktada kalacak gibi görünüyor.

Saati kontrol eden Bulletin of Atomic Scientists grubu, gece yarısına üç dakika kalmasının kıyamete çok yakın olduğumuz anlamına geldiğini söylüyor ve 2016 yılında saatin kollarını hareket ettirmeyeceklerinin işaretini veriyor. Bu kararın iyi bir gelişme olduğunu söylemek mümkün değil ve grup, dünya liderlerinin dikkatlerini atom silahlarının ve iklim değişikliğinin getirdiği tehlikeye çevirmelerinin gerektiğini iddia ediyor.

Kurul, çoğunluğu Nobel ödüllü kişilerin oluşturduğu sponsorlar kurulu ile beraber düzenli bir şekilde Dünya'daki sorunları irdeliyor ve saatin dakika kolunu hareket ettirmeye karar veriyor. Bu karardaki en etkili öğeler ise, nükleer silah ve iklim sorunları oluyor. Bulletin'in Sponsorlar Kurulu'ndan Lawrence M. Krauss, Paris iklim anlaşmasına ve ABD ile İran arasındaki anlaşmaya rağmen, Dünya'daki sorunların halen ciddi tehlike yarattığını söylüyor. 

Saat, son olarak geçtiğimiz yıl, 2012'den beri durduğu 11:55 konumundan iki dakika ileri alınmıştı. Saatin geriye hareket etmesi için tek yol ise insanların ve politik liderlerin düşünce biçimlerini değiştirmeleri.

"Kıyamet Saati"nin geçmişi 1947 yılına kadar dayanıyor. Saatin gece yarısına en fazla yaklaştığı yıl, 1953 yılıydı ve 11:58'e ayarlanmıştı. Dünya'nın en güvende olduğu zaman ise 1991 yılıydı ve saat 11:43'ü göstermekteydi...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

palavra... mallar insanları korkutarak çıkar elde etmeye çalışıyorlar...

gevur bunlar gevur.Ne derlerse desinler inanmayın.peach

Bütün ateistler toplanmış.. Ölmekten korkuyorlar herhal.

@30 Ocak 2016 00:29 adam immortal beyler dağılın.

Her şeyin en iyisini bunlar biliyorlar değil mi? Her şeyin formülü onlarda vardır ama asla dünyada ki problemleri çözmek için çabalamazlar. Hep problemin olduğu algısını yaratırlar! İnsan neye sahip olursa olsun! Biz onların dünyalığı ve dünya üzerinde sahip olduklarını, toprak karşılığı satın aldık! Ebedi alemde ise, onların ammellerinin karşılığı olan ateşi verdik!

Okumadan, anlamadan, düşünmeden yorum yapma huyunu ne zaman bırakacak bizim insanımız? Lütfen okuyun, okuduğunuz zaman burada anlatılmak istenenin çok farklı olduğunu kavrayacaksınız ve bu gülünç yorumları yapmayacaksınız. Dünyayı savaş ve kişisel zevklerimiz adına mahvediyoruz ve aslında bu gezegende her gün kıyamet kopuyor, bu saat fikri olayın ciddiyetini kavrayabilmemiz adına çok akıllıca tasarlanmış, ama bizim düz kafalı gelsin de bunu anlasın!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir