Kızgın Kuşlar, Hacker'ları kızdırdı!

Daha düne kadar herkes onlardan övgüyle bahsediyordu ama bir skandal, her şeyi böyle yerle bir etti!

Kızgın Kuşlar, Hacker'ları kızdırdı!

ABD'nin ulusal güvenlik ajansı NSA tarafından, insanların telefonlarından veri çalmak için kullanıldığı ortaya çıkan Angry Birds oyunu, hacker'ların saldırısına maruz kaldı.

Angry Birds'in web sitesine saldıran kızgın hacker'lar, web sitesine, Spying Birds (Casusluk yapan kuşlar) isminde bir duvar kağıdı yüklediler. Angry Birds'in yapımcısı bu casusluk haberlerini reddetse de, NSA'nın basına sızan gizli belgelerinde Kızgın Kuşlar oyununun casusluk için kullanıldığı açıkça ifade ediliyordu.

Her geçen gün farklı bir detayı ortaya çıkan ve yeni skandallara konu olan NSA olayı, görünüşe göre uzunca bir süre daha gündemde kalacak. Bakalım bu süre boyunca, bizleri şaşırtan daha neler göreceğiz...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

angary bördümüze dokunmayın :D

marketteki bütün oyunlarına girip olayı anlatan not yazdım sizde yazın :)

şükür ki akıllı diye tabir ettiğimiz telefonlardan hiçbirine bugüne kadar hiç sahip olmadım :)

sanki nsa seni izlese nolur izlemese nolur hayırdır ne bu kendini büyütme hevesi anlamadım ki yok konumunu biliyorlarmış yok bilmem ne ee bildi de noldu seni dinleyip de ne yapabilir ki sanki..

insan bunları duyunda 3310 alası geliyor :(

Bu devirde babana bile güvenmiyeceksin diye boşuna dememişler :))

Google play'den uygulama indirirken, uygulama izinlerine iyi bakın. Örnek verirsem; bir oyun neden telefon aramalarına erişme ihtiyacı duysun?

Google play'den uygulama indirirken, uygulama izinlerine iyi bakın. Örnek verirsem; bir oyun neden telefon aramalarına erişme ihtiyacı duysun?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir